Okul Sporlarında heyecan başladı

2019-2020 eğitim öğretim yılı okul sporları sezonu Futbol, basketbol ve futsal branşlarında oynanan müsabakalar ile başladı.

 Okul Sporlarında heyecan başladı
 Okul Sporlarında heyecan başladı Admin
Bu içerik 1458 kez okundu.

Afyonkarahisar’da okullar tarafından heyecanla beklenen okullar arası spor müsabakaları genç erkekler basketbol, genç   erkekler futbol ve futsal  müsabakaları ile başladı. Afyonkarahisar  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilecek okul sporları müsabakaları bu yıl yaklaşık 40 günde tamamlanacak.  Çok sayıda öğrenci sporcunun katıldığı müsabakalar tüm ilçelerde bu yılda yoğun katılımla yapılacak.Bu yıl gerçekleştirilecek okul sporları müsabakaları sonucunda takım halinde derece elde eden okullara  kupa, sporculara  ise madalya takdim edilecek. Kontenjana göre Afyonkarahisar’da  en iyi derece elde eden okul takımları ve sporcular ilimizi ulusal müsabakalarda temsil etmek hakkı kazanacak.

"ÖNCE CENTİLMEN OLUN”

Afyonkarahisar  Gençlik ve Spor İl Müdürü Vekili  Feyzullah Dereci  2019-2020  eğitim öğretim yılı okul sporları müsabakalarının tüm okullar ve öğrencilere hayırlı olmasını dileyerek, hem sahada hem de tribünde centilmence bir sezon geçirilmesini temenni etti. Yapılan tüm müsabakaların spor olduğunun unutulmamasını belirten Dereci, "Müsabakaya çıkan okul takımlarımız ve sporcularımız sahada hoşgörülü bir şekilde müsabakalarını tamamlamalarını istiyoruz. Ayrıca tribünleri doldurarak okullarına destek olan öğrencilerimizin daha fazla hoşgörülü olmalarını bekliyoruz. Coşkulu okul taraftarları saygılı bir şekilde müsabakaları izleyerek takımlarını destek vermeleri gerekir. Kötü tezahürat eden ve uygunsuz hareketlerde bulunan taraftarları tribünlerde görmek istemiyoruz. Afyonkarahisar’da  okul müsabakalarına  katılan  tüm okul takımlarımıza, sporcularımıza, beden eğitimi öğretmenlerimize ve okul ların yöneticilerini  müsabakalarda  başarılar diliyorum" dedi.

ODAK HABER/AHMET SARLIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kitaplarını anlattılar
Kitaplarını anlattılar
Jandarmadan kaçamadılar
Jandarmadan kaçamadılar