Tecrübelerini paylaştı

Özel AOSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Kolejinin belirli aralıklar düzenlendiği Kariyer Günlerinin bu sefer ki konuğu AİRBUS Türkiye iş Geliştirme Yöneticisi Mustafa İlarlsan oldu.

Tecrübelerini paylaştı
Tecrübelerini paylaştı Admin
Bu içerik 1465 kez okundu.

Kendisi de Afyonlu olan hemşerimiz Mustafa İlarslan ilk, orta ve lise öğretimini Afyon’da tamamladığını il birincisi olarak ODTÜ Elektrik – Elektronik Mühendisliğini kazandığını, ardından Mühendis Subaylığına geçtiğini ve şuanda da AİRBUS İş Geliştirme Yöneticisi olarak çalıştığını öğrenciler ile paylaştı. Kariyer günü çerçevesi öğrencilere günümüz ve gelecek teknolojileri hakkında bilgi veren Sayın İlarslan özellikle meslek eğitimi alan öğrencilerin çok önemli olduğunu vurguladı. Türkiye 2020 yılından itibaren sadece Türkiye’de, havacılık sektörünün 30 Milyar Dolara ulaşacağını vurgulayan İlarslan bu payın daha da büyümesi gerektiğini vurguladı.

Yazılım yazmalısınız

Geçmiş yıllarda dünyanın en büyük şirketlerinin otomobil ve perakende firmalarının olduğunu ancak günümüzde sosyal medya ve yazılım şirketlerinin daha büyük firmalar haline geldiğini belirten konuğumuz öğrenciler hangi işi yaparsanız yapın en şekilde yapın diye tavsiyelerde bulundu. İLARSLAN “ günümüzde savunma sanayinin Türkiye’de çok iyi bir şekilde gelişmektedir. Günümüz savunma sanayinde üretim yaparken bunun yazılımını yapmakta çok önemlidir. Devrimiz sanayi devri değil artık teknoloji devridir. Sizin gibi gençlerin mutlaka oyun oynaması kadar oyun yazması ve yazılım öğrenmesi de gerekmektedir” dedi. Sorduğu zorlayıcı sorulara doğru cevap veren RSP Teknik Koleji öğrencilerini hediyeler ile ödüllendiren İlarslan’a Batı Şirketler Yönetim Kurulu Başkanı Önder Artuk ve Okul Müdürü İbrahim Çakal günün anısına çiçek takdim ettiler.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atıklardan sabun yaptılar
Atıklardan sabun yaptılar
Tayin hakkı tanınmalı
Tayin hakkı tanınmalı