Savcının gözünden kaçmadı

Aile içi şiddetten babanın kızına cinsel istismar iddiası çıktı

Savcının gözünden kaçmadı
Savcının gözünden kaçmadı Admin
Bu içerik 669 kez okundu.

Şuhut ilçesinde yaşanan  aile içi şiddet olayını soruşturan savcının dikkati neticesinde aile içi taciz olayı ortaya çıktı. Kızına cinsel istismarda bulunduğu iddisıyla tutuklanan baba H.Ç.’ nin yargılanmasına Afyonkarahisar 1. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi.

Bir süre önce Şuhut ilçe merkezinde aile içinde yaşanan kavga  olayında taraflar karakolluk olmuş, aile üyeleri Şuhut Cumhuriyet Savcılığına Aile  içi şiddet  olayı götürüldüler. Tarafların  savunmaları alan Cumhuriyet  savcısının dikkatı sayesinde kızına cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen H.Ç için ayrı bir dava açıldı. Baba gözaltına alınarak tutuklandı.  Afyonkarahisar 1. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanan H.Ç’nin duruşması görüldü. Davaya tutuklu sanık ile taraflar ve avukatları katıldı.

BİR KAÇ KEZ GÖRDÜM

Tutuklu sanık H.Ç’nin oğlu R.Ç mahkeme heyeine tanık olarak dinlendi.  Babasının kızkardeşi Ş. Ç  İle başbaşa yemek yemek istediğini   Kardeşimin vücuduna dokunmaya çalıştığını ifade eden   R.Ç, “Babam benden çekiniyordu. Çalışmak için 2-3 ayda bir il dışına çıkıyordu. Eve geldiğinde 5-6 ay evde kalırdı. Babamın kız kadeşime tacizlerini görürdüm. Baba  ne yapıyorsun o senin kızın dediğimde  o beni yanından kovuyordu.  Bir kez kızkardeşim bağırdı ben yanına gittim. Babam bize , ‘Benim sülalem hacı, hoca. Sizin şikayetçi olmanıza kimse inanmaz’ derdi. 2016 yılında lise ikinci sınıfta babamın kız kardeşime tacizini ilk kez gördüm. Lise eğitiminde babam maddi destek verdi” dedi. Küçük kızın annesi F.Ç’de verdiği ifadede, “Yuvam yıkılmasın diye  birçok şeye katlandım.  Yumruk yedim. Sabah kalkar ilk onun üzerini açardı.  Yaşanan olayı ilk olarak ablama söyledim.” Dedi.

7 YIL İL DIŞINDA ÇALIŞTIM

Kızına cinsel taciz iddiası ile tutuklu olarak yargılanan sanık H.Ç verdiği ifadede, “Evliliğimizi ayakta tutmaya çalıştım. 7 yıl il dışında çalıştım. Sadece ramazan ayında dini vecibelerimi yerine getirmek için evime geldim. Hakkımdaki suçlamaları kabül etmiyorum. Suçsuzum” dedi.Sanık avukatları yaptıkları savunmada , “Tanık R.Ç doğruları söylemiyor. Kendisi baba annesi ve halası ile kavga etmiştir. Bu olayın dosyası Şuhut Cumhuriyet savcılığından  istenmiş doava dosyasına girmiştir. Tacize uğradığını iddia eden kızının verdiği ifade ile kızın annesinin verdiği ifadelerde çelişki vardır. Birbirini tutmamaktadır” dediler Mahkeme  heyeti duruşmayı ileri bir tarihe ertelerken, tutuklu sanık H. Ç’nin tutukluluk haline devam kararı verdi.

ODAK HABER/AHMET SARLIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atıklardan sabun yaptılar
Atıklardan sabun yaptılar
Tayin hakkı tanınmalı
Tayin hakkı tanınmalı