Komisyon teklifleri inceliyor

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in seçim vaadlerinden birisi olan AFRAY Projesinde çalışmalar devam ediyor. TCDD ile ortaklaşa yapılacak olan yatırımın proje ihalesi yapıldı. Komisyon ihaleye giren firmaların tekliflerini inceliyor.

Komisyon teklifleri  inceliyor
Komisyon teklifleri  inceliyor Admin
Bu içerik 727 kez okundu.

Afyonkarahisar şehir merkezinin  en büyük sorunlarından birisi olan toplu taşıma ve trafik sıkışıklığını önlemek için  Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in seçim vaadleri arasında yer alan AFRAY  projesinde süren çalışmalar hızla devam ediyor.  ODAK’IN “AFRAY’da Etüt bitti, Sıra Proje ihalesinde” manşetiyle duyurduğu haberde  Belediye Başkanı Mehmet Zeybek AFRAY’ın proje ihalesininin  22 Ekim’de  yapılacağının  müjdesini ODAK aracılığı ile kamuoyuna duyurmuştu.

 Çalışmalar sürüyor

TCDD  ile ortaklaşa yapılacak olan AFRAY projesinde  geçtiğimiz aylarda  Genel Müdürlük tarafından Afyonkarahisar 7. Bölge Müdürlüğüne etüt projesinin yapılması için 680 bin TL ödenek gönderilmişti. Gönderilen bu para ile AFRAY projesinin etüt çalışmaları tamamlandı. 22 Ekim’de  TCDD 7 Bölge Müdürlüğünce yapılan  proje ihalesine çok sayıda firmanın katıldığının bilgisine ulaşan ODAK haber merkezi yaptığı araştırmada ihale komisyonunun  ihaleyi kazanacak olan firmayı belirlemek için çalışmalarını titiz biçimde sürdürdüğü, değerlendirmelerini sürdüren ihale komisyonunun firma sayısını 7’ye kadar düşürdüğü bilgisine ulaştı. Aralık ayı içerisinde ihaleye kazanan firmanın belli olması beklenirken, İhaleyi kazanacak olan firma sondaj, zemin etüdü başta olmak üzere güzergahın maliyetiyle  birlikte  AFRAY’ın yapım ödeneğini 180 gün içerisinde belirleyecek. Çıkacak olan rakam üzerinden 2020 ylında AFRAY ‘ın ihalesi TCDD 7. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılacak.

ODAK ÖZEL HABER/AHMET SARLIK

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atıklardan sabun yaptılar
Atıklardan sabun yaptılar
Tayin hakkı tanınmalı
Tayin hakkı tanınmalı