Sinanpaşa’da buluştular

Eğitim Bir-Sen Sinanpaşa İlçe Temsilciliği tarafından 24 Kasım Öğretmenler Gününe özel bir program düzenlendi. Programa katılım yoğun oldu

Sinanpaşa’da buluştular
Sinanpaşa’da buluştular Admin
Bu içerik 795 kez okundu.

Düzenlenen etkinliğe Sinanpaşa Belediye Başkanı  Erdal Karaman, Ahmetpaşa, Kılıçaslan, Küçükhöyük Belde Belediye Başkanları, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Avcı, Şube Müdürleri, Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Afyon 1 No’lu Şube Başkanı Mustafa Arslan ve yönetim kurulu üyeleri, Sinanpaşa Eğitim Bir-Sen İlçe yönetimi ve Sinanpaşa da görev yapan eğitim çalışanları bir araya geldi. Açılış konuşmasında Sinanpaşa Eğitim Bir-Sen İlçe Temsilcisi Eyüp Bayrak; “Tüm katılımcılara böyle güzel ve anlamlı bir günde birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum.Tüm Katılımcılara teşekkür  diyorum.Öğretmenler günümüz kutlu olsun” dedi.

Üreten bir gün oldu

Sinanpaşa Belediye Başkanı  Erdal Karaman; eğitim çalışanlarına emekleri ve özverili çalışmaları için teşekkür ederek, öğretmenler gününü kutladı. Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Afyon 1 No’lu Şube Başkanı Mustafa Arslan; “Eğitim çalışanlarının problemlerinin çözümüne vesile olmasını dilediğimiz süreçte yeni problemler üreten bir gün oldu. Eğitimciye şiddeti önleyecek tedbirlerin alınması gerektiğini ifade ettik. Biz 81 ilde eş zamanlı olarak eğitimciye şiddete dur de temalı basın açıklamaları yaparken şiddeti ve örselenmeyi farklı boyutlarıyla bir kez daha yaşadık. Öğrenci şiddeti, Veli şiddeti derken eğitim çalışanları, Vali düzeyinde devlet adamlığına yakışmayan davranış ve söylemlere maruz kaldı. 12 Eylül’den, 28 Şubat’tan hafızalarımızda kalan üstenci, kibir kokan hareketleri gördük”

Kıyafete göz dikmeyin

“Halbuki biz 12 Eylül’ü, 28 Şubat’ı geride bıraktığımızı düşünürken. 15 Temmuz’da bu milletin inanmış ve adanmış her bir ferdiyle beraber gereken dersi vermiş eğitimciler olarak” diyen Arslan, “28 Şubat’ta kıyafet üzerinden kurulan cümleleri, kamusal alan kamuflajıyla yapılan zulümleri, birlikte alınteri döktüğümüz 12 milyon 300 bin imza ile tarihin çöplüğüne gömdük. Bugün eğitim çalışanlarına kıyafeti, oturuşu, şekli şemaili üzerinden cümle kuranlar tarihten ibret almalı. Lakin üzülerek görüyoruz ki Kamusal Alancı, Yasakçı Kafalar hala bıraktığımız gibi. Orda değişen bişey yok maalesef. Kafalarını kaldırmak için uygun zaman ve zemin beklentileri dışında her şey aynı. Bu ülkeye, bu millete hizmet etmek isteyen kim varsa gözünü milletin ve memleketin selameti için ufka dikmeli, eğitim çalışanlarının kıyafetine değil!” dedi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Optisyen ve Gözlükçüler Günü kutlandı
Optisyen ve Gözlükçüler Günü kutlandı
Sistemi değiştireceğiz
Sistemi değiştireceğiz