Yaşı küçük,dramı büyük

Sıla’ya hastane bulunamıyor

Yaşı küçük,dramı büyük
Yaşı küçük,dramı büyük Admin
Bu içerik 988 kez okundu.

Bir yaşında Sandıklı Devlet Hastanesiyle başlayan hastane macerası yaklaşık 11 yıldır sürüyor. Küçük bedeniyle Türkiye’nin bir çok ilinde bulunan Devlet ve Üniversite hastanelerine giden Sıla Toptaş 18 aydır Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Beyin Servisinde yatıyor.

 

Hastaneyle bir yaşında tanıştı. Çocukluğunu ve öğrenciliği yaşamadan ömrünün büyük bir bölümünü il il dolaşarak hastanelerde geçirdi. Küçük bedeni ile ağır bir beyin ameliyatı geçiren 11 yaşındaki Sıla Toptaş şu anda makinaya bağlı olarak yaşamını sürdürüyor. İlimizdeki  hiçbir hastanede Çocuk Göğüs Yoğun Bakım Servisi bulunmadığından dolayı  18 aydır Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi  Beyin Servisinde zorunlu olarak tutuluyor. 11 yaşındaki Sıla Toptaş’ın umudu başta Ankara olmak üzere büyük illerde bulunan üniversite hastanelerinin Çocuk Göğüs Yoğun Bakım  servislerininde görev yapan doktorların  kendisini kabül etmesi.

18 AYDIR BEKLİYOR

Sıla Toptaş henüz bir yaşına girdiğinde anne ve babası onu Sandıklı Devlet Hastanesine doktora normal kontrole götürdüğünde doktorun “Yürüyüşünde  anormallik var, bir doktora götürün” demesi ile başlayan doktor-hasta ilişkisi 11 yaşına kadar devam etti. Yaklaşık 10 yıldır gitmediği doktor kalmayan Sıla Toptaş sağlığına kavuşamazken, geçirdiği beyin ameliyatı sonrasında  gözünü kaybetti. Sıla şu anda Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi  Beyin Yoğun Bakım  Servisinde  küçük bedeni ile  18 aydır yaşam  mücadelesi veriyor. Babası Mustafa Toptaş kızının Çocuk Göğüs Yoğun Bakım Servisi bulunan üniversite hastanelerine sevk edilmesi için AK Parti Afyonkarahisar Milletvekillleri ile Vali Mustafa Tutulmaz’dan yardım istedi.

ODAK ÖZEL HABER/AHMET SARLIK

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehit’in ismi ölümsüzleşti
Şehit’in ismi ölümsüzleşti
Sıkıntı yaşanmayacak
Sıkıntı yaşanmayacak