OSODER Afyonkarahisar’da toplandı

Organize Sanayi bölgeleri özel okullar derneği (OSODER) İlimizin gözde okulu RahmiyeSare Palalı Teknik Koleji’nin misafiri olarak Afyonkarahisar’da toplandı.

OSODER Afyonkarahisar’da toplandı
OSODER Afyonkarahisar’da toplandı Admin
Bu içerik 1787 kez okundu.

Türkiye’nin ücretsiz eğitim verme özelliğini taşıyan organize sanayi bölgelerinde içerisinde hizmet veren kolejlerin kurucuları ve müdürleri RahmiyeSare Palalı Teknik Koleji’nin ev sahipliğini yaptığı organizasyonda buluştu. Ülkemizin her yerinden yüze yakın okulun katıldığı toplantı cumartesi günü Afyonkarahisar Organize sanayi Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı. Çalıştay havasında geçen toplantıda eğitim sistemi, ülkemizde meslek okullarının önemi, ara eleman ihtiyacı ve üniversite başarıları gibi bir çok konu ele alındı.

Ülkemizin geleceği teknik okullar

Toplantı ev sahipliğini yapan ve Açılış konuşmasını üstlenen RahmiyeSare Palalı Teknik Koleji kurucusu OSODER Başkan Yardımcısı Önder Artuk Çalıştayın okullardaki eğitim kalitesini yükseltmek, istek ve talepleri masaya yatırmak için yapılacağını söyledi. Artuk : “Okullarımız bu ülkenin birer değeridir ve 2023 eğitim vizyonun en önemli temel taşlarındandır. Hepimizin derneği sahiplenmesi gerekiyor. Okullarımızdaki tüm eksik ve güzel yapılan işler ile fikir alışverişi yaparak hedeflenen başarıya ulaşmalıyız. OSODER olarak bu güne kadar birçok başarılı işlere imza attık. Türkiye odalar ve borsalar birliği Eğitim komitesine girdik. Millî Eğitim Bakanlığız ile sürekli görüşmeler halindeyiz. Bakanlık ile okullarımızın hak ve talepleri konusunda belirli bir noktaya geldik. 11.sanayi kalkınma planında ve 2023 eğitim vizyonunda okullarımızın desteklenmesi maddesi eklendi. Biz okullarımızdaki eğitim seviyemizi en üst seviyeye çıkartmak için hızla çalışmalıyız. Ülkemizin dört bir köşesinden katılarak bizlere şeref verdiniz. Okullarımızın istek ve taleplerini masaya yatırarak çözüm önerilerini konuşacağız” dedi.

Tek çatı altında toplandık

Organize Sanayi Bölgeleri Özel Okullar Derneği (OSODER) Genel Başkanı, İstanbul İkitelli OSB Teknik Kolej kurucusu Tahir Fırat Şuekinci katılımcılar OSODER’in faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. Başkan Şuekinci: “  2015 yılında kurulan derneğimizin amacı ülkemizde organize sanayi bölgesinde hizmet veren okulları bir çatı altında toplayıp istek ve talepleri tek bir dilden dile getirmektir” dedi. Toplantı sonrası RahmiyeSare Palalı Teknik Kolejinin düzenlediği öğle yemeğine geçen katılımcılar Afyonkarahisar’ın yöresel lezzetlerini tatma fırsatı da buldu. Yemek sonrası ev sahibi Önder Artuk katılımcılarını kapıda uğurladı.>>

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bağımlılıkla mücadeleye devam
Bağımlılıkla mücadeleye devam
Bağ evlerine dadandılar
Bağ evlerine dadandılar