Bilgi evlerini kullanmışlar

Afyonkarahisar eski Belediye Başkanı Burhanettin Çoban döneminde yapılıp hizmete açılan Bilgi Evlerini FETÖ’cülerin sohbet için kullandıkları ortaya çıktı

Bilgi evlerini kullanmışlar
Bilgi evlerini kullanmışlar Admin
Bu içerik 1694 kez okundu.

Hakkında silahlı terör örgütü FETÖ’ye üye olma iddiası ile hakkında açılan kamu davasında tutuklu  sanık Matematik Öğretmeni Emrah Eser Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesinde  yargılandı. Yurt dışına kaçarkan yakalanan Emrah Eser, “2013-14 yıllarında Çavuşbaş Bilgi evinde matematik öğretmeni olarak çalıştım. Bilgi evini o zamanki Belediye Başkanı Burhanettin Çoban açmıştı. Çavuşbaş Bilgi Evinde sohbetler oluyordu. Ben oraya birkaç defa sohbetlere dinleyici olarak katıldım. Sohbet hocalığı yapmadım.  17/25 Aralık sonrası bilgi evinden ayrılarak Kıbrıs’a gittim. Talimatla Bank Asya’ya para yatırmadım. Kullanıp kapattığım telefon hattımda çıkan ByLock’u kullanmadım. Ailemin ve çocuklarımın geçimini sağlamak için yurt dışına çalışmaya giderken yakalandım. 16 aydır tutukluyum. Tahliyemi istiyorum” dedi.

SOHBET HOCALIĞI YAPARDI

Dinlenen tanıklar ise sanığın ismini Emre olarak bildiklerini beyan ettiler. Tanık K. U. verdiği ifadede, “Sanık Bilgi evinde matematik derslerine giriyordu. Başımızda sohbet hocalığı yapardı. Zaman zaman örgüt elebaşının kitaplarını okurdu” dedi. Sanığa ait telefon hattının HTS kayıtlarında örgütün üst yöneticileri ile telefon görüşmeleri tespit eden Mahkeme heyeti sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi. FETÖ davalarında daha önceki duruşmalarda da Sahipata Mahallesinde bulunan Necip Fazıl Kısakürek Gençlik ve Kültür Merkezinde de   örgütün sohbet toplantıları yapıldığını tanık ve sanıklar ifalerinde belirtmişlerdi.

ODAK HABER/AHMET SARLIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehit’in ismi ölümsüzleşti
Şehit’in ismi ölümsüzleşti
Sıkıntı yaşanmayacak
Sıkıntı yaşanmayacak