Ailelere eğitim verildi

Çocukların çok yönlü gelişimini desteklemek, velilerin ebeveynlik becerilerine katkı sağlamak, toplumsal gelişimi desteklemek ve hayat boyu öğrenme faaliyetlerinin içerisinde olmalarını sağlamak amacıyla 2 Ekim-13 Kasım 2019 tarihleri arasında Okul Rehberlik Öğretmeni Şakir Akpınar tarafından 8 oturumluk "Aile Eğitimi Programı" gönüllü başvuru yapan 12 veli ile gerçekleştirildi.

Ailelere eğitim verildi
Ailelere eğitim verildi Admin
Bu içerik 1569 kez okundu.

Aile Eğitimi Programı sonunda Yusuf Özer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen 'Belge Törenine İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Müdür Yardımcısı Mevlüt Çınar, Şube Müdürü Mustafa Koçak, veliler, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Tören öncesi konuşma yapan Okul Müdürü Nihat Çakmakkaya İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın'a katılımlarından dolayı teşekkür ederek, okullarında yürüttükleri Aile Eğitim Programı ile ilgili bilgi verdi.

İleriye bakmalıyız

İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın veli eğitimlerine önem verdiklerini belirterek; "Kıymetli velilerimiz eğitim sürecinin önemli parçasını oluşturmaktadır. Eğitim uzun soluklu bir süreçtir. Bu süreç içerisinde bazen güç durumlarla karşılaşılsa dahi özveri ile ileriye doğru bakmamız gerekir. Meslek Liselerimizde velilerimiz ile yürütülen aile eğitimlerinin farkındalığı olumlu yönde arttığını biliyoruz. Bu eğitimlerin yayılmasını istiyoruz. Eğitimlerine severek gelen, büyük keyif aldık, tekrarını istiyoruz diyen velilerimizi eğitimlerini başarıyla bitirdikleri için tebrik ediyorum. Okul idareci ve eğitimlerde emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum" dedi. Eğitim süreci boyunca renkli karelerden oluşan videonun katılımcılar tarafından izlenmesinin ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz yöneticileri tarafından velilerimize belgelerinin takdim edilmesiyle program sona erdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atıklardan sabun yaptılar
Atıklardan sabun yaptılar
Tayin hakkı tanınmalı
Tayin hakkı tanınmalı