Üretiyor satıyorlar

İlimiz Yeşilçiftlik Kasabasında kurulan ,Yeşilçiftlik üretim pazarlama ve işletme kooperatifi 55 üyesi ile birlikte Afyon-Konya karayolu üzerinde bulunan geleneksel lezzetlerin üretilerek satıldığı bir işletmeyi açarak satışlara başladı.

Üretiyor satıyorlar
Üretiyor satıyorlar Admin
Bu içerik 852 kez okundu.

Kooperatif  Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Kayış yaptığı açıklamada şu an 55 aktif üyelerinin bulunduğunu çoğunluğunun ise ev hanımlardan oluşan üyelerin ortaklaşa ürettikleri unlu mamüller katmer, gözleme, bazlama gibi geleneksel lezzetleri günlük olarak satışı yaptıklarını ayrıca ev mantısı, erişte makarna gibi üretimlerinin olduğunu belirtti. Kayış, ürünlerinin bölgede yetişen vişneden yapılan doğal  reçel, meyve kuruları, bölgenin balları, ceviz, yaş meyvelerden oluşan geniş bir yelpazeye sahip olduğunu ayrıca dile getirdi.

Kahvaltıya bekliyoruz

Açılan satış merkezinin çok kısa süredir hizmette olmasına rağmen ilginin oldukça fazla olduğunu söyleyen Ferhat Kayış  markalarının patent aşamasında olduğunu, üretimlerini satış merkezi dışında internet üzerinden de satacaklarını, bölgeden Tüm Türkiye’ye ürün satarak üye sayısını artırıp özellikle ev hanımlarının ev ekonomilerine katkı sağlamasını amaçladıklarını belirtti. Ayrıca yol güzergahlarında her gün binlerce aracın geçtiği önemli bir konumda olduklarını doğal kaliteli ürünleri çok uygun fiyata sattıklarını söyleyen Ferhat Kayış, gün boyu açık olan satış merkezine yolu düşen herkesi  doğal ürünlerden oluşan sabah kahvaltısına davet etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kavga gazinoda bitmedi
Kavga gazinoda bitmedi
Fuhuşa geçit yok
Fuhuşa geçit yok