Yalana suçüstü

Hakkında Silahlı Terör Örgütü FETÖ’ye üye olma iddiası ile kamu davası açılan ve tutuksuz yargılanan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Hüseyin Özdemir 2. Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıktı. Duruşmada tanıkları arayarak telkinde bulunmadığını belirten Özdemir’in gerçek olmayan beyanını mahkeme başkanı tanık ifadesi ile ortaya çıkardı.

Yalana  suçüstü
Yalana  suçüstü Admin
Bu içerik 1758 kez okundu.

Hakkında Fetullahçı Terör Örgütüne üye olma iddiasıyla kamu davası açılan Hüseyin Özdemir hakim önüne çıktı. Savunmasını yapan sanık Hüseyin Özdemir Din Kültür ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni olduğunu belirterek, “Ben tanınmış bilinen kişilerin çocuklarına din dersi verdim. Ben daha önceden Türk Eğitim-Sen üyesiydim. Daha sonra Aktif Sen’e geçtim. Ben sosyal bir insanım. Merakımdan dolayı Zaman Gazetesinin protestosuna katıldım.   1998 yılından beri Bank Asya’da hesabım var. Mahkeme hesabımdaki tedbiri kaldırdı. Hala paramı alamadım”

TUTANAK TUTULMUŞ

Mahkeme Başkanının FETÖ’nün il yapılanmasındaki  tüm üst yöneticileri ile telefon görüşme kayıtlarının bulunduğunu sorusunu cevaplandıran Hüseyin Özdemir, “Dediğim gibi ben sosyal  bir insanım. Görüşmüş olabilirim” cevabını verdi. Mahkeme başkanı dosyada bulunan tanıklar ile telefon ile  arayarak, “Şöyle ifade ver” diyerek telkinde bulundun mu?  Sorusuna ilk olarak hayır cevabı veren Özdemir’e Başkanın, “Bbu konuda tutanak tutulmuş. Tanık İ.Ş. Yazı işlerini arayarak  kendisini senin aradığını telefon numarasını nereden bulduğunu sormuş. Buna ne diyeceksin” diye sorunca sanık Özdemir, “Evet  aradım” dedi. Mahkeme Başkanının , “Başkasını aradım mı?” sorusu üzerine Sanık Hüseyin Özdemir ‘Hayır aramadım’ cevabını verdi. Duruşmada tanık olarak katılan kişiye Mahkeme Başkanı, “Sanık seni telefonla aradımı?” diye sordu. Tanıkta, “Sanık beni telefonla arayarak görüşmek istediğini söyledi. Ben kabul etmedim” cevabını verdi. Başkan sanığa,  “Hani kimseyi telefonla aramamıştın. Tutulan tutanak için hakkında ayrı bir işlem yapılacak” dedi. Mahkeme heyeti tutuksuz yargılanan sanığa haftada iki gün imza yükümlülüğü getirerek duruşmayı dosyadaki eksikliklerin tamamlanması için ileri bir tarihe erteledi.

ODAK HABER/AHMET SARLIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İyiki varsınız
İyiki varsınız
Birlikte başaracağız
Birlikte başaracağız