Ataya saygısızlık

ODAK haber ekibi 10 Kasım 2019 sabahı Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bazı okullar ile özel eğitim kurumlarında gerçekleştilen Atatürk’ü anma programlarını takip etti.

Ataya saygısızlık
Ataya saygısızlık Admin
Bu içerik 1086 kez okundu.

 Muhabir arkadaşlarımız Şehir merkezinde bulunan Emir Murat Özdilek Misleki ve Teknik Anadolu Lisesinde anma programının gerçekleşmediğini görüntüledi.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa  Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81. Yıldönümü Anma Programı 10 Kasım 2019 Pazar günü Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel okullarda öğretmen ve öğrencilerin katılımı ile ülke genelinde gerçekleştirilirken, Afyonkarahisar il merkezinde bulunan Emir Murat Özdilek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde ise anma programı yapılmadı.

BAKANLIK GENELGE YAYINLADI

Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Genel Müdürlüğü 81 il Milli Eğitim Müdürlüğüne 7. 11.2019 tarihinde gönderdiği genelge ile Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi  Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81. Yıldönümü anma etkinliklerinin bakanlığa bağlı tüm resmi ve özel okullarda tüm öğretmen ve öğrencilerinin katılımı 10 Kasım 2019 tarihinde yapılmasını, 10-16 Kasım tarihlerininde “Atatürk Haftası” kapsamında değerlendirilmesini istemişti. Bakanlıktan gelen bu genelgeyi  İl Milli Eğitim Müdürü  Metin Yalçın’ın geciktirmeden tüm resmi ve özel okullara gönderdiği bilgisine ODAK ulaştı.

OKUL BAHÇESİNDE KİMSE YOKTU

Tüm okullarda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81. Yıl dönümü anma programı düzenlenirken, il merkezinde bulunan Emir Murat Özdilek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde anma programı yapılmadı. Milli Eğitim Bakanlığı ve Afyonkarahisar Valiliğini hazırlamış olduğu  anma programı dahilinde tüm okullarda 10 Kasım 2019 tarihinde sabah saat 09.05 iki dakikalık saygı duruşu yapılıp, İstiklal Marşımızın eşliğinde çekili bulunan Türk Bayrağımız yarıya indirilirken, Emir Murat Özdilek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde ki Türk Bayrağımız ise saat 10.00 civarında yarıya indirildi.

GÖZLER VALİLİKTE

10 KASIM Atatürk’ü anma proramı yapılmayan Emir Murat Özdilek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mükremin İçli’nin  konu hakkında nasıl bir savunma yapacağı merak konusu olurken, gözler Afyonkarahisar Valiliğine çevrildi. Anma programı düzenlemeyen Okul Müdürü hakkında her hangi bir soruşturmanın yapılıp yapılmayacağı merak konusu oldu.

FOTO ALTI: Emir Murat Özdilek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin bahçesindeki Türk Bayrağı yarıya indirilmedi. Yaklaşık bir saat sonra Türk Bayrağımızın bir görevli tarafından yarıya indirildiği görüldü.

ODAK ÖZEL HABER AHMET SARLIK/AHMET IŞIK

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kavga gazinoda bitmedi
Kavga gazinoda bitmedi
Fuhuşa geçit yok
Fuhuşa geçit yok