FETÖ’de karar çıkmadı

FETÖ davaları kaldığı yerden devam ediyor. Haklarında silahlı terör örgütüne bilerek isteyerek yardım etme ve üye olma iddiası ile kamu davası açılan kişilerin yargılamalarına Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi. Mahkeme heyeti sanıkları dinledi.

FETÖ’de karar çıkmadı
FETÖ’de karar çıkmadı Admin
Bu içerik 1258 kez okundu.

Fetullahçı Terör Örgütüne Üye Olmak suçlamasıyla görülen davalara Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesinde  devam edildi. Görülen 17  duruşmada  5 tutuklu, 12 tutuksuz olmak üzere 17 kişi yargılandı. Davalarda mahkeme heyeti  sanıklarını savunmalarını alırken, duruşmaları ileri bir tarihe erteledi.

DURUŞMALAR ERTELENDİ

Duruşmalara sanıkların avukatları ile yakınları katıldılar. Yargılandıkları FETÖ davasında tutuklu  bulunan  Salih Alarçin, Mesut Işık, Cem Boğa, Erol Gençer ve Hulusi Kirit suşsuz olduklarını yattıkları sürenin göz önüne alınarak tahliyelerine istediler. Mahkeme heyeti sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar vererek duruşmalarını ileri bir tarihe erteledi.  Tutuksuz yargılanan sanıklar Meryem Sezgin, Fatma Yücel, Murat Yavuz, Selver Olukçu, Osman Şahin, Dursun Şaki, Emin Yardım, Veli Serçe, Mücahit İzci, Osman Ersöz, Mehmet Yılmaz ve Muhlis Azhan savunmalarını yaparak suçsuz olduklarını belirterek beraatlerini istediler. Bazı davalarda tanıkları dinleyen Mahkame heyeti  bazı  duruşmaları  dosyadaki eksikliklerin tamamlanması için ileri bir tarihe erteledi.

ODAK HABER/AHMET SARLIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atıklardan sabun yaptılar
Atıklardan sabun yaptılar
Tayin hakkı tanınmalı
Tayin hakkı tanınmalı