Farkındalık yarattılar

2-8 Kasım tarihleri arasında “Maskeni Tak Farkındalık Yarat” sloganı ile gerçekleşen Lösemili Çocuklar Haftasına İlimizde ücretsiz Kolej eğitimi veren Özel AOSB RahmiyeSare Palalı Teknik Koleji öğretmen ve öğrencileri de katıldı.

Farkındalık yarattılar
Farkındalık yarattılar Admin
Bu içerik 343 kez okundu.

Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında kolejdeki öğretmen ve öğrenciler Lösemili çocukların taktıkları maskeleri takarak hem farkındalık yarattılar hem de bu durumdaki çocukları bir nebzede olsa anlamış oldular. Kolejin gıda teknoloji alanı öğretmeni Engin Soytürk başkanlığında yürütülen çalışmalarda öğrenciler maske takmanın yanı sıra, LÖSEV (Lösemili Çocuklar Vakfı)’den getirilen gazete ve dergileri okuyarak Lösemi konusunda bilgilendirildiler.

Her zaman yanlarındayız

Konu hakkında Konuşan Kolejin gıda teknoloji alanı öğretmeni Engin Soytürk; “Öğrencilerimiz Löseminin korkulacak bir şey olmadığını bu hafta içerisinde anlatmaya çalıştık. Takılan maskenin korkulacak bir şey olmadığını göstermek için maskelerimizi taktık ve tüm öğrencilerimize Lösemi hakkında bilgilendirme konuşmaları yaptık. Umarız herkes bu konuda daha çok bilinçlenir. Tüm öğretmen ve öğrencilerimiz ile Lösemili kardeşlerimizin yanındayız” dedi

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Afyon’da hayatını kaybetti
Afyon’da hayatını kaybetti
Yardımlar yola çıktı
Yardımlar yola çıktı