Benim ihbarım yalandır

Hakkında silahlı terör örgütüne üye olma iddiası ile kamu davası açılan Muammer Pirinçci’nin yargılanmasına Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi.

Benim ihbarım yalandır
Benim ihbarım yalandır Admin
Bu içerik 1790 kez okundu.

Sanık hakkında ihbarde bulunan tanık A.E. duruşmada ifade verdi. A. E. Mahkeme heyetine verdiği ifadede, “Örgütle bağlantısını bilmiyorum. Benim ihbarım yalan bir ihbardır” dedi.

Fetullahçı Terör Örgütüne Üye olmak suçlamasıyla  Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanan  tutuksuz sanık Muammer Pirinçci’nin duruşmasında mahkeme heyeti  sanık ve tanıkları dinledi.  Duruşmada SEGBİS ile dinlenen tanıklardan G.K. verdiği ifade de, “Sanığın abisi olan Adem Pirinçci’nin Afyon’da 2008-2009 yıllarında evlerden sorumlu abi olduğunu sanığın kendisi bana söylemişti” dedi.  Sanık hakkında ihbarda bulunan A.E.’de verdiği ifade de, “Sanığın bu örgütle bağlantısı olduğunu bilmiyorum. Benim ihbarım yalan bir ihbardır. 15 Temmuz sonrası bu çocuklar hakkında etrafta bir zan oluştu. Ben bu durumun aydınlatılması için ihbarda bulundum. Babasını 20 yıldır tanıyorum” dedi.

BİZİ ÇEKEMEMİŞ OLABİLİR

Duruşmada savunmasını yapan sanık Muammer Pirinçci, “Ben Jandarma da görev yapıyordum. Sözleşmem bitince sözleşmem yenilenmedi. Ailemizi tanıyan bir kişi büyük birihtimalle bizi çekememezlikten dolayı ihbarda bulunmuş olabilir. İddiname de belirtilen cep numarasını ben hiç kullanmadım” dedi. Mahkeme heyeti  duruşmayı dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için ileri bir tarihe erteledi.

ODAK HABER/AHMET SARLIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Afyon’da hayatını kaybetti
Afyon’da hayatını kaybetti
Yardımlar yola çıktı
Yardımlar yola çıktı