İnkaya’dan Zeybek’e sorular

İyi Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya, düzenlediği basın toplantısında Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e bazı sorular yöneltti

İnkaya’dan Zeybek’e sorular
İnkaya’dan Zeybek’e sorular Admin
Bu içerik 715 kez okundu.

İyi Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya haftalık basın toplantısında Afyonkarahisar Belediyesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. İnkaya, “Kasım ayı Belediye Meclisi toplantı girişine vatandaşların üzerleri niçin arandı? Suya yapılan yüzde 10’a varan zam ne zaman uygulanacak. Motokros için Afyonkarahisar Belediye hesabından ayrılan 6 milyon 800 bin TL Belediye bütçesine geri dönecek mi? Ekim 2019’da kitap okuma yarışması için basın önünde, Eğitim Birsen ve İl Milli Eğitim Müdürlüğüyle protokol imzalayıp, yapılan protokolü Belediye Meclisinde Kasım 2019’da karara bağladınız mı? İlimizde saat 07-09 işe okula giriş 17.00-19.00 saatleri arasında şehir içi taşıma araçlarındaki sıkışıklık giderilecek mi?”

Sorunlar artıyor

Başkan İnkaya, “Ülkemizin genel meseleleri de gün geçtikçe artmakta  sabrı büyük vatandaşlarımızca bu sorunlara dayanılmaya çalışılmaktadır. Ülkemizde işsizlik rakamları şimdiye kadar bilinenlerin en üst seviyesine çıkmıştır. Milyonlarca işsiz insan çaresiz bir şekilde  iş beklemektedir.Üniversite bitirmiş binlerce gencimiz iş bulamamaktadır. Üniversitelereihtiyaç gözetilmeden  plansız ,hesapsız ,kayıt yapılıp,ümit verilen gençlerimiz okullarını bitirdiğinde işsiz kalmaktadır. İşsiz kalan bu gençler ya polislik ya astsubaylık gibi mesleklere yönelmekte hayalini kurduğu işi yapamadığı gibi yaptığı işide fazla benimsememektedir. Bu konuyu çözmek için de iktidar sahipleri yani AKP iktidarı hiçbir şey yapmamaktadır. Hatta sorumluluklarını unutup her mezun olana iş bulmak mecburiyetinde değiliz diyebilmektedir”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
10. yıl kutlaması
10. yıl kutlaması
Beyfendiyi inceledi
Beyfendiyi inceledi