Milli mücadeleyi anlattılar

Afyonkarahisar Belediyesi Kent Konseyi tarafından düzenlenen panelde Milli Mücadelenin 100. Yılı ve Milli Mücadelede Afyonkarahisar'ın önemi anlatıldı.

Milli mücadeleyi anlattılar
Milli mücadeleyi anlattılar Admin
Bu içerik 439 kez okundu.

Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM) Salonunda düzenlenen panelde Prof. Dr. Ahmet Altıntaş tarafından “Milli Mücadelede Afyonkarahisar”, Prof. Dr. Kemal Yakut tarafından "1918-1922 Yılları Arasında Türkiye'yi Paylaşma Tasarıları" ve Ahmet Urfalı tarafından Milli Mücadele Edebiyatına ilişkin bilgiler verdi.  Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in ev sahipliğinde, Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, Kent Konseyi Başkanı Şemseddin Yasan, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Canser Kuzu ve Kent Konseyi üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Programda ayrıca Afyon Kocatepe Üniversitesi Konservatuvar Bölümü Öğretim Görevlisi Ahmet Özen ve öğrencileri, milli mücadele dönemine ait kahramanlık türküleri seslendirdi.

Plaket takdim edildi

Konferansta Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyesi Neşe Yılmaz’ın selamlama konuşmasının ardından Kent Konseyi Başkanı Şemsettin Yasan düzenlenen konferansın içeriği hakkında bilgiler verdi. Daha sonra konuşmacılar Prof. Dr. Ahmet Altıntaş “ Milli Mücadelede Afyonkarahisar”, Prof. Dr. Kemal Yakut “ 1918-1922 Yılları Arasında Türkiye’yi Paylaşma Tasarıları” ve Ahmet Urfalı “ Milli Mücadele Edebiyatı” başlıkları altında “Milli Mücadelenin 100. Yılı ve Milli Mücadelede Afyonkarahisar’ın Önemi” ile ilgili olarak katılımcılara detaylı bilgiler verdiler. Panel sonunda Kent Konseyi Başkanı Şemseddin Yasan, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Canser Kuzu ve AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk tarafından konuşmacılara teşekkür plaketi verildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
10. yıl kutlaması
10. yıl kutlaması
Beyfendiyi inceledi
Beyfendiyi inceledi