Biz anlaşma taraftarıyız

Afyonkarahisar Belediyesi ile Vakıflar Bölge Müdürlüğü arasında bir süredir gündemde olan 2. Vakıf İşhanı ile ilgili tartışmalar bitmiyor. Vakıflar Bölge Müdürü Ahmet Aydın ODAK’a yaptığı açıklamada, “Biz anlaşma taraftarıyız. Kamulaştırıp bedelini ödesinler veya bize binanın değerinde yer versinler”

Biz anlaşma taraftarıyız
Biz anlaşma taraftarıyız Admin
Bu içerik 4832 kez okundu.

Afyonkarahisar merkezinde yer alan 2. Vakıf İşhanını Afyonkarahisar Belediyesine alarak burayı Zafer Meydanına katmak isteyen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ODAK’a yaptığı açıklamada, “Biz Vakıflar Bölge Müdürü ile anlaşırsak 2. Vakıf İşhanını Zafer Meydanına katacağız. Böylelikle Zafer Meydanımızı büyütmüş ve genişletmiş olacağız. Bununla ilgili çalışmalarımız sürüyor” demişti.

Bedelsiz vermem

Kütahya Vakıflar Bölge Müdürlüğü sorumluluğunda olan 2. Vakıf İşhanı  ile ODAK’a açıklamalarda bulunan Vakıflar Bölge Müdürü Ahmet Aydın, “Ben 6 yıldır burada görev yapıyorum. Burhanettin Çoban beyde burayı meydana katmak istedi. Burası Vakıflara ait bir bina. Ben Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek Bey ilide görüştüm. Burasının çapını istedim ama alamadım. Ben burayı güçlendirip kullanmak istiyorum. Belediyemiz ise meydana katmak istiyor. O zaman binanın değeri çıkartılır Afyonkarahisar Belediyesi bu değe üzerinden bize bir yer verir biz binayı boşaltırız. Veya bElediye kamulaştırmasını yapar bedelini çıkartır anlaşırsak o bedeli alırız. Burası ecdadımızın malı, Vakıf mallarını geleceğe taşımak zorundayız. Bu binayı bedelsiz hiç kimseye vermem” dedi.

ODAK ÖZEL/AHMET IŞIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atıklardan sabun yaptılar
Atıklardan sabun yaptılar
Tayin hakkı tanınmalı
Tayin hakkı tanınmalı