Türk Tıp Dünyası toplandı

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş ve AFSÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necip Becit, bilim insanlarını, sağlık bakanlarını, akademisyenleri ve sağlık sektörü paydaşlarını buluşturan VI. Türk Tıp Dünyası Kurultayına katıldı.

Türk Tıp Dünyası toplandı
Türk Tıp Dünyası toplandı Admin
Bu içerik 1265 kez okundu.

Bu yılki ana teması “Sağlıkta Biyoteknoloji Uygulamaları” olarak belirlenen kurultayın açılışı, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın katılımıyla İstanbul’da gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde ve Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığının desteğiyle gerçekleştirilen VI. Türk Tıp Dünyası Kurultayına, dünyanın dört bir yanından katılım oldu. Kurultay, sağlık alanında küresel ve ulusal düzeyde başarılı çalışmalarda yer almış, patent ve ödül sahibi, üniversite, hastane ve teknoparklarda araştırmacı olarak çalışan katılımcılar ile bilim insanları, sağlık bakanları, akademisyenler ve sağlık sektörü paydaşlarını bir araya getirdi.

Sona erdi

Kurultayda, biyoteknoloji alanında dünyaca ünlü bilim insanı ve Nobel ödüllerini veren İsveç Kraliyet Bilimler Akademi Üyesi Prof. Dr. Mathias Uhlen, diyabet alanında ünlü bilim insanları Prof. Dr. Ulf Smith, Prof. Dr. Matthias Blüher ve lipid metabolizması alanında ünlü bilim insanı Prof. Dr. Jan Boren de konuşmacı olarak yer aldı. Kurultay kapsamında “Aziz Sancar Bilim, Hizmet ve Teşvik Ödülleri”nin üçüncüsü de düzenlenecek törenle sahiplerine kavuştu. Kurultay, yapılan bilimsel oturumların ardından dün sona erdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atıklardan sabun yaptılar
Atıklardan sabun yaptılar
Tayin hakkı tanınmalı
Tayin hakkı tanınmalı