Parlamenter sisteme dönelim

İyi Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya, “96 yılını kutladığımız Türkiye Cumhuriyeti Devleti ilelebet yaşasın ve yüce Türk milletine kutlu olsun. 29 Ekim Cumhuriyet yaşamalı yaşayacak diyorsak vatandaş olarak görevlerimizi de yapalım”

Parlamenter sisteme dönelim
Parlamenter sisteme dönelim Admin
Bu içerik 729 kez okundu.

Düzenlediği haftalık basın toplantısında konuşan İyi Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya, “Misakı Milli sınırları ile çizilen vatanımızı sevelim, Vatanın bölünmez bütünlüğünü koruyalım, adalet ve hukuktan ayrılmayalım, Milli eğitime ve bilime önem verelim, Atalarımızdan bize emanet edilen Örf adet gelenek ve göreneklerimizi Türk adetlerini yaşayalım yaşatalım. Milli ve üretime dayalı ekonomiye yönelelim. Yerli malı ürün kullanalım, alanımızda ilgili yerli üretim yapalım. Milli Devleti yaşatmak için kurallara uyalım, vatandaşlarla ilişkilerimizde insana değer verelim, Dinimizi yaşayalım yaşatalım, Devletin koyduğu kurallara uyalım. Türkiye Cumhuriyeti'nde Cumhuriyet idaresinin Partili Cumhurbaşkanlığı sistemi ile ayağının birisi olan yürütme kırılsa da İyi Parti olarak parlamenter sisteme dönene kadar mücadelemize devam edeceğiz”

Cumhuriyet olmaktan çıktı

İnkaya, “Yoksa 96 yıldır törenlerle kutladığımız Cumhuriyet idaresi kanadı kırık kuş gibi yerinde sayacak. Hatta geriye gidecektir; ne demek mi ,kanun yapma ve bu kanunu yürütme yetkisi verilen başkanlık makamı ,istediği kanunu yazıp yazdığı şekilde uygulama yetkisine sahiptir. Bizler Dün gündüz törenlerle Cumhuriyet Bayramı kutlasak ta bu bizim bildiğimiz Cumhuriyet olmaktan çıktı, şu anda halkın oyları ile yapılan idaredeki değişiklik parlamenter sisteme gene halkın oylarıyla döndürülmelidir. Bugün başkanlık makamınca kullanılmayan yetkililer bir gün birileri tarafından kullanılmaya kullanılmaya kalkılırsa önlenemez hak, adalet hukuk kayıpları yaşanır. Onun için İyi Parti olarak diyoruz ki, Türkiye Cumhuriyeti'nde arzu edilen ve bilinen Cumhuriyet idaresine ,parlamenter sisteme geri dönülmelidir. Parlamenter sistem temel amacımızdır. Milletimiz destek verdiğinde de bu sisteme döneceğiz”

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atıklardan sabun yaptılar
Atıklardan sabun yaptılar
Tayin hakkı tanınmalı
Tayin hakkı tanınmalı