Demiryollarını tanıyorlar

TCDD 7.Bölge Müdürlüğü Gar, Müze, Gar sahası ziyaretleri ve Müselles hattında kısa tren yolculuğu için İlimizdeki Okul Müdürlüklerinden gelen gezi talepleri Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan protokol dâhilinde hafta içi gerçekleştiriliyor

Demiryollarını tanıyorlar
Demiryollarını tanıyorlar Admin
Bu içerik 2232 kez okundu.

Geziye katılan okul öğrencileri öğretmen ve öğrenci velileri nezaretinde Ali Çetinkaya Gar girişinde TCDD görevlileri tarafından karşılanmakta ve sınıf seviyesine göre gerekli Gar tanıtımı yapılarak bekleme salonu, bilet gişeleri, peron engelli ve yaklaşım çizgileri Gar içinde yer alan Demiryolu Müzesi gezdirilmekte.

Sivri kabul ediyor

Müze gezisi sonrasında öğrenci grubu yolcu peronuna alınarak hazır bekleyen yolcu vagonuna, trene biniş kuralları anlatılarak vagon içi tanıtımı yapılmakta ve öğrencilere müselles hattında kısa tren yolculuğu deneyimi kazandırılmakta. Kısa tren yolculuğu sonrası öğrenci grubu yolcu vagonundan perona gerekli iniş kuralları anlatılarak tekrar Ali Çetinkaya Gar yolcu peronuna güvenli olarak inişleri sağlanmakta.Öğrenciler Gar sahası otantik mekânlarda, Vagon Kafe Kır Bahçesinde dinlenip eğlenmekte. TCDD 7.Bölge Müdürlüğü Makamında Bölge Müdürü Adem Sivri tarafından öğrenci grubu kabul ediliyor.

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bağımlılıkla mücadeleye devam
Bağımlılıkla mücadeleye devam
Bağ evlerine dadandılar
Bağ evlerine dadandılar