29 Ekim’i coşkuyla kutladılar

Afyonkarahisar Merkez Ayşegül Arsoy İlkokulu her yıl olduğu gibi bu sene de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 96’ıncı yılını veliler ve öğrencilerin katıldığı görkemli bir törenle kutladı.

29 Ekim’i coşkuyla kutladılar
29 Ekim’i coşkuyla kutladılar Admin
Bu içerik 716 kez okundu.

Cumhuriyetin kuruluş yıl dönümlerini her yıl büyük bir coşkuyla ve farklı etkinliklerle kutlayan öğrencilerin hazırladığı gösteriler, şiirlr sergilendi.  Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından öğrencilerin hazırlamış olduğu çeşitli etkinliklerle devam etti. Açılışın ardından devam eden etkinlikler kapsamında okulun 2/A ve 2/B öğrencilerinden oluşan koro Atatürk Çocukları Marşı’nı seslendirdiler.

Geleceğin yıldızı sizsiniz

Ayşegül Arsoy İlkokulu Müdürü Turgut Çoban, "Cumhuriyetimiz, birlik olmuş bir milletin karşısında hiç kimsenin duramayacağının en büyük kanıtıdır. Yokluklara, imkânsızlıklara ve dış güçlerin bütün baskılarına rağmen kazanılan zafer tüm dünyaya örnek olmalıdır. Her zaman Cumhuriyet'in aydınlattığı yolda ilerledik. Hedefimiz, bu yolda emin adımlarla ilerlerken milletimizi daha da ileri taşıyacak, çok kültürlü, donanımlı, vizyoner, dünya barışına katkı sağlayan nesiller yetiştirmektir" diye konuştu.  Atatürk'ü Çocukları Marş Korosunun lideri 2. sınıf öğrencisi Elif Aktaş , "Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz." dedi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Maske dağıtımı sürüyor
Maske dağıtımı sürüyor