Ankara’da coşkulu kutlama

Ankara’daki Afyonkarahisar ve İlçeleri Dayanışma Derneği Cumhuriyet Bayramı'nı coşkuyla kutladı

Ankara’da coşkulu kutlama
Ankara’da coşkulu kutlama Admin
Bu içerik 614 kez okundu.

Ankara’da bulunan Afyonkarahisar ve İlçeleri Dayanışma Derneği'nin dernek genel merkezinde düzenlediği kahvaltıda Ankara’da okuyan Afyonkarahisarlı üniversite öğrencileri ve Afyonkarahisarlı hemşehrilerimiz Cumhuriyetimizin 96. yıl dönümünü kutladı. Derneğin kurucu genel başkanı Prof. Dr. İrfan Ünver Nasrattınoğlu açılış konuşmasını yaparak, katılımcıları Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimizin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşuna davet etti, ardından İstiklal Marşı okundu.Nasrattınoğlu; cumhuriyetin anlam ve önemi üzerinde durarak, Kurtuluş Savaşı'nda en çok etkilenen bölgelerden birinin Afyonkarahisar olduğunu, Atatürk’e ve Cumhuriyete sahip çıkılması konusunda tüm Afyonkarahisarlılara ve gençlere büyük görevler düştüğünü vurguladı.

İlk defa burs verdik

Dernek Genel Başkanı Mehmet Ali Özerkan derneğin tarihçesi hakkında kısaca bilgi verdi. Özerkan, Derneğin 1975 yılında kurulduğunu, özel idareye ait olan Afyonlular Konukevi'nin 2012 yılında satıldığını, yeni bir yer edinmenin zorunlu hale geldiğini, dernek yönetim kurulunun çabaları ve hayırsever hemşehrilerimizin desteği ile dernek merkezinin alınabildiğini ve o zamandan bugünlere geldiklerini açıkladı. Özerkan, bu yıl ilk defa Ankara’da okuyan Afyonkarahisarlı öğrencilere burs verme imkanına kavuştuklarını belirterek, yine hayırsever hemşehrilerimizin maddi manevi desteği ile bundan sonra daha iyi noktalara geleceklerine olan inancını vurguladı.

Fıkralar güldürdü

Kahvaltıya katılan misafirlerden 21. dönem Afyonkarahisar milletvekili Müjdat Kayayerli yaptığı konuşmada; Cumhuriyeti Bayramı'nı kutlayarak, milli birlik ve beraberlik üzerinde durdu. Programın moderatörü ve derneğin kurucu başkan vekili, şair Ahmet Bodur ile Mürşide Oklu Ayhan kendi yazmış oldukları şiirleri, İrfan Ünver Nasrattınoğlu ve bir hemşehrileri alıntı şiirler okuyarak renk kattılar. Anıların anlatıldığı hoş sohbetle devam eden kahvaltı sürerken, kız öğrencilerin Afyonkarahisar ağzı ile anlattıkları fıkralar herkesi güldürdü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atıklardan sabun yaptılar
Atıklardan sabun yaptılar
Tayin hakkı tanınmalı
Tayin hakkı tanınmalı