Cumhuriyeti muhafaza etmeliyiz

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de büyük bir coşku ve gurur içerisinde kutlandı. Vali Mustafa Tutulmaz, “29 Ekim 1923’te ilan ettiğimiz Cumhuriyetimiz bugün 96. Yaşını kutluyor.29 Ekim bu topraklardaki bin yıllık varlığımızın yeni bir teyididir”

Cumhuriyeti muhafaza etmeliyiz
Cumhuriyeti muhafaza etmeliyiz Admin
Bu içerik 621 kez okundu.

Cumhuriyet Meydanında düzenlenen kutlamalara vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Burada halka hitaben bir konuşma yapan Vali Mustafa Tutulmaz, Milletimizin önünde yepyeni ufuklar açan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 96. Yılını, ülkemiz genelinde olduğu gibi Afyonkarahisar’da da büyük bir coşku içinde gururla kutluyoruz. Bu anlamlı günümüzde, tüm vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı içtenlikle kutluyorum. Bayramınız kutlu olsun. Milletimizi aynı coşku ve duygu ile tek vücut olarak birleştiren, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü ve O’nun silah arkadaşlarıyla, vatanının bölünmez bütünlüğü için mücadele ederken görevleri başında kaybettiğimiz tüm şehitlerimizi de rahmet ve minnetle anıyorum.”

Terörü imha ettik

 “96 yıl önce ecdadımızın bize emanet ettiği, toplumun her kesimini tüm renkleri ile kucaklayan Cumhuriyetimizi ileriye taşıma görevi bizlerin olduğu kadar sizlerin de omuzlarınıza yüklenmiştir” diyen Vali Tutulmaz, “Bu noktada en büyük vazifeniz Cumhuriyet’i ve kazanımlarını korumak ve muhafaza etmektir. Bu, bizlerin Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarına, Cumhuriyeti ilan eden millet iradesine olan vefa borcumuzdur. Bugün cumhuriyet ile inşa ettiğimiz bu ülke, içeriden ve dışarıdan tehdit edilmektedir. 1071’de Malazgirt’te bu toprakları yurt edinen ecdadımız, 1922’de Kocatepe’de bu toprakların yurt olarak kalmasını sağladı. Bugün de şanlı ordumuz tarafından ülkemizin bekası için yanı başımızda bizleri tehdit eden terör koridorunu ortadan kaldırmak için Suriye’nin kuzeyine Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve son olarak Barış Pınarı Harekâtı düzenlenmiştir. 96 yıl önce inşa ettiğimiz Cumhuriyetimizi tehdit eden terör yuvaları bir bir imha edilmiş,  tarih yapan genetiğimiz ile hem diplomaside, hem de sahada istediğimiz başarıyı elde ettik”

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Maske dağıtımı sürüyor
Maske dağıtımı sürüyor