Duyarsız yöneticiler var

Bu yıl 96. Yılını kutladığımız Cumhuriyet Bayramında başta eğtim kurumları olmak üzere resmi kurumlarda araştırma yapan ODAK bazı kurumların Türk Bayrağı ile Atatürk posterlerini astığını görüntülerken, bazı yöneticilerin ise sorumsuzluklarını belgeledi.

Duyarsız yöneticiler var
Duyarsız yöneticiler var Admin
Bu içerik 616 kez okundu.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının bundan 96 yıl önce bizlere armağan ettikleri  Cumhuriyet  Bayramının kutlamalarına vatandaşların göstermiş oldukları duyarlılığı resmi  kurum ve kuruluşlarının yöneticilerinin bir bölümünün göstermediğini ortaya çıktı.

ATATÜRK POSTERİ YOK GİBİ

ODAK Haber Merkezi  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı gününde resmi kurum ve okullara yönelik yaptığı araştırmada bazı okulların yöneticileri binalarının büyüklüğüne göre  Türk Bayrağı ve Atatürk posterlerini astıkları görülürken, bazı okul müdürlerinin ise sorumsuzluk örneği sergileyerek büyük binalarına sadece küçük Türk bayrağı astırdıkları ortaya çıkarken, Atatürk posteri asan okul sayısının çok az olduğu görüldü.  Asılan Türk Bayrakların bir bölümünününde renginin soluk olduğu görüldü.

VATANDAŞ DAHA DUYARLI

Cumhuriyet Bayramında şehir merkezinde işyerini açan bir çok esnafın işyerinin en güzel yerine Türk Bayrağı astığı görülürken,  Afyonkaarhisar Belediyesi  otobüs işletmesinde çalışan otobüsler ile minibüs hatlarında çalışan münibüslerin  Türk Bayrakları asılı olarak seferlerini yaptılar. Özel sektör ile vatandaşlar oturdukları binalara bir çok resmi kurumun asmadığı dev Türk Bayraklarını asarak Cumhuriyete ve Atatürk’e sahip çıktılar. Bu arada iktidara yakınlığı ile bilinen bazı STK kuruluşlarında binalarına Türk bayrağı va Atatürk Posteri asmadığı görüldü.

VALİLİK UYARMIŞTI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Afyonkarahisar Valiliği tarafından hazırlanan kutlama programında kutlamaların 28 Ekim Pazartesi  saat 13.00’te başlayacağı ve 29 Ekim Salı  günü saat 24.00’da sona ereceği, bayramın başlangıcından bitimine kadar ise kamu kurum ve kuruluşlarının binalarına Türk Bayrakları, Atatürk posterleri ile Cumhuriyet ile ilgili veciz sözler yazılı pankartlar asması konusunda uyarmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Maske dağıtımı sürüyor
Maske dağıtımı sürüyor