Yarışçıların yeni gözdesi

1’incisi düzenlenen Frigya Macera Yarışları, renkli görüntülere sahne oldu. İhsaniye ilçesi Demirli Köyü’nde başlayan yarışlarda yarışmacılar, vadide bulunan 110 kilometrelik parkuru bisiklet, koşu, kano, iple tırmanarak aşmaya çalıştı.

Yarışçıların yeni gözdesi
Yarışçıların yeni gözdesi Admin
Bu içerik 1092 kez okundu.

Afyonkarahisar Valiliği Tanıtım Ofisi’nin destekleri ve Limit Sensin ile Büyük Ayı ekibinin katkıları ile İhsaniye ilçesinde Frigya Macera Yarışları düzenlendi. Hafta sonu gerçekleşen etkinliklere Ankara, İstanbul, İzmir, Eskişehir, Isparta ve Antalya başta olmak üzere Türkiye’nin 15 farklı ilinden 30 sporcu katıldı. Sporcular Demirli Köyü’nde bulunan Kybele Butik Otel önünden hareket ederek 110 kilometrelik parkuru tamamlamaya çalıştı. Bisiklet,  koşu, kano, iple tırmanma gibi çeşitli görevlerin de olduğu etkinlik, renkli görüntülere sahne oldu. Limit Sensin Ekip Koordinatörü Alicem Aktaş, yarışların zor ama bir o kadar da keyifli yarışlar olduğunu söyledi. Ülkemizde uzun zamandır bu tür yarışlar olmadığına dikkat çeken Aktaş, Frigya’da bu yarışların ilk kez yapıldığını söyledi.

SPORCULAR BÖLGEYİ TANIYOR

Etkinliğin bölge tanıtımına da olumlu katkı sunduğunu söyleyen Aktaş, “15 takım yani 30 kişi kabul ettik bu sene.  Çok kalabalık olmayan fakat uzun sürdüğü için çok keyifli yarışlar. Katılımcı kişi 2-3 gün boyunca burada yarışıyor. Bunun bize avantajı şu. Bölgede göstermek istediğimiz lokasyonları, tarihi, kültürel yerlere hedef koyuyoruz. O hedeflerde bulmacalar oluyor onları çözüyorlar. Ve bunları spor yaparak gerçekleştiriyorlar.  Farklı bir etkinlik güzel bir etkinlik.” diye konuştu. 

FRİGYA BENİ ÇOK ETKİLEDİ

Etkinliğe katılanlar arasından bulunan Pınar Melodi Çalışkan, ise çok eğlendiğini söyleyerek, bölgeden etkilendiğini ifade etti. Çalışkan: “Frigya tarihimizde çok önemli bir yere sahip. Afyon, Kütahya, Eskişehir oldukça önemli bir bölge. Ben buraya ilk defa geldim. Bu bölümü görmemiştim. Burası gerçekten doğası tarihi ile çok etkilendiğimi söylemek istiyorum. Bu organizasyonun böyle bir yerde olması çok güzel.” diye konuştu. 3 gün süren yarışlar sonunda dereceye girenlere çeşitli ödüller verildiği öğrenildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yasak ilgiyi arttırdı
Yasak ilgiyi arttırdı
Asfalt sezonu başladı
Asfalt sezonu başladı