Ayşe Yılmaz Dünya Şampiyonu

Afyonkarahisarlı Milli sporcu Ayşe Yılmaz, Şili’nin başkenti Santiago’da düzenlenen Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Dünya Karate Şampiyonası’nda tarihi bir başarıya imza atarak bu kategoride ülkemize altın madalya kazandıran ilk sporcu oldu.

Ayşe Yılmaz Dünya Şampiyonu
Ayşe Yılmaz Dünya Şampiyonu Admin
Bu içerik 1218 kez okundu.

Karatede sezonun en önemli organizasyonları arasında yer alan Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Dünya Karate Şampiyonası, Şili’nin başkenti Santiago’da yapıldı. 96 ülkeden 1557 sporcunun mücadele ettiği organizasyonun ilk gününde Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı kategorilerinin ferdi kata mücadeleleri yapıldı ve toplam altı dalda madalya dağıtıldı. Santiago Ulusal Spor Salonu’ndaki organizasyonun açılış gününe Türk karateciler damgasını vurdu. Ferdi kata dalında yapılan altı madalya mücadelesinin beşinde Milli katacılar final biletini almayı başardı.

TARİHİ ŞAMPİYONLUK

Genç bayanlar ferdi kata dalında mücadele eden Afyonkarahisarlı Milli sporcuAyşe Yılmaz, kariyerinin en büyük başarısına Şili’de imza atarken Türk karate tarihine de adını yazdırdı. Altın madalya mücadelesinde Endonezyalı Damayanti Marzella Sakar ile karşılaşan Milli katacı, 24.46 puan alan rakibinin 0.16 puan önünde yer alarak Dünya Şampiyonu oldu.Ümitler kariyerinde Avrupa üçüncülüğü bulunan Ayşe Yılmaz, genç bayanlar ferdi kata dalında kazandığı şampiyonluk ile gençler ferdi kata dalında Türkiye’nin ilk altın madalyasına imza atan isim olarak tarihe geçti. Türkiye Karate Federasyonu Başkanı ve Dünya Karate Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Esat Delihasan, Afyonkarahisarlı Milli sporcu Ayşe Yılmaz'ın madalyasını takdim eden isim oldu. Milli sporcumuz Ayşe Yılmaz’ın kazandığı Dünya Şampiyonluğu ilimizde de büyük bir sevinçle karşılanırken, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Milli sporcumuz Ayşe Yılmaz ve antrenörü Mehmet Güngel’i tebrik eder. Başarılarının devamını dileriz” ifadelerine yer verildi.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Afyon huzurlu bir kent
Afyon huzurlu bir kent
Bakımları evde yapılıyor
Bakımları evde yapılıyor