Tilkiyi AFAD kurtardı

Afyonkarahisar'da patates toplayan bir grup kadın işçi, öğle yemeği için bir kuyunun etrafında toplandıkları sırada kuyuya nesli tükenmekte olan bir tilkinin düştüğünü görerek AFAD ekiplerine bildirdiler. AFAD ekiplerinin kurtarma çalışmasına vatandaşlarda destek verdi

Tilkiyi AFAD kurtardı
Tilkiyi AFAD kurtardı Admin
Bu içerik 710 kez okundu.

Afyonkarahisar'ın Şuhut ilçesine bağlı Balçıkhisar köyü Harmanaltı mevkiinde nesli tükenmekte olan bir tilkinin kuyuya düşerek mahsur kaldığı ihbarını alan AFAD ekipleri kısa sürede bölgeye ulaştı. Tilkinin mahsur kaldığı kuyu gelen ekipler ilk olarak tilkiyi kuyudan çıkarmak için hazırlık yaptı. Yapılan hazırlık etüt çalışmalarının ardından kurtarma aparatları ile AFAD ekipleri büyük bir titizlikle tilkiye zarar vermeden mahsur kaldığı kuyudan çıkardı.

Destek oldular

Öte yandan kuyuya yakın bir patates tarlasında patates toplayan kadınların ise öğle yemeği için geldikleri kuyunun yakınında tilkiyi fark ederek ekiplere ihbarda bulunduğu öğrenildi. Tilkinin kurtarılması için ihbarda bulunan aynı işçi kadınlar tilkinin mahsur kaldığı kuyudan kurtarılması sırasında AFAD ekiplerine destek oldu. AFAD ekipleri tarafından kurtarılan tilki ise tekrar doğaya salındı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drone ile denetim
Drone ile denetim
Polise kürekle saldırdı
Polise kürekle saldırdı