Önemli firmalarımız var ama

Afyon Kocatepe Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü tarafından 23-25 Ekim tarihleri arasında organize edilen 1.Uluslararası İnşaat Mühendisliği ve Teknolojideki Yenilikler Sempozyumu Vali Mustafa Tutulmaz’ın katıldığı açılış programı ile başladı.

Önemli firmalarımız var ama
Önemli firmalarımız var ama Admin
Bu içerik 741 kez okundu.

Sempozyumda bir konuşma yapan Vali Mustafa Tutulmaz önemli mesajlar verdi. Sempozyumun Mühendislik Fakültesi ve Üniversiteye hayırlı sonuçlar getirmesini temenni eden Vali Mustafa Tutulmaz: “İlimiz son zamanlarda neredeyse her hafta farklı bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Üniversitemizde bu etkinliklere destek oluyor. Kısa süre önce de 2 sempozyumu gerçekleştirdiler. Bu ilimizin eğitim alanında önemli merkezlerden biri olduğunu ortaya koyuyor. Biz ilimizi tanımlarken termalin, mermerin, tarihin, lezzetin merkezi olarak tanımlıyoruz. Gerçekten ilimiz, bu söylediğimiz alanlarda Türkiye genelinde en önde olan yerlerden birisidir. Afyonkarahisar’ımız potansiyelini arttıran ve bu potansiyel ile önümüzdeki 10-15 yıllık sürede kendinden bahsettirecek bir ildir. 2 üniversitesi ile eğitimin ve sağlığın merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Spor turizmi alanında kendinden bahsettiren bir il oldu. Termal ve mermer bu ilin olmazsa olmaz zenginlikleri. İşte bunları değerlendirmemiz gerekiyor. Şuanda da ilimizde kamu kurum ve kuruluşları ve özel sektör işbirliği ile bu potansiyeli iyi bir şekilde değerlendirme gayreti içerisindeyiz” dedi.

Ülkemizde iyi noktada

Dayanıklı binaların yapılması gerektiği hususuna değinen ve bu konuda düşüncelerini paylaşan Vali Mustafa Tutulmaz: “Müteahhitlik sektörü ülkemizde iyi bir noktada. Dünya genelinde de ülkemizin seçkin firmalarının ismi önde gelen müteahhitlik firmaları içerisinde geçiyor. Böyle güzel bir konumda olmamıza rağmen bir noktada yani dayanıklılık konusunda inşaat sektörü alanında eleştiri alıyoruz. Bir tezatlık var. Hem çok iyi müteahhitlik firmalarımız var. Dünya çapında bilinen firmalar. Diğer taraftan ise en küçük depremde sıkıntıya girebileceğimiz yapılara sahibiz. Bu alanda hızlı bir şekilde kentsel dönüşümler yapılıyor. Bu anlamda İnşaat Mühendisliği alanındaki yeniliklere ülkemiz adına bizimde ihtiyacımız var. Hızlı bir şekilde bu yeniliklerin alana yansıması gerekiyor. Bu tür sempozyumların bunda önemli katkısı olacaktır” diye konuştu. Ardından plaket takdimine geçildi. Sempozyuma verdiği katkı ve destekler dolayısıyla Vali Mustafa Tutulmaz’a plaket takdim edildi. Program Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Erol moderatörlüğünde konuşmacıların sunumlarını yapacağı özel oturumla devam etti. Sempozyuma dokuz ülke ve 56 üniversiteden 235 akademisyen tarafından 140 bildiri sunuldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Maske dağıtımı sürüyor
Maske dağıtımı sürüyor