Mesleki ilkeleri gözeteceğiz

Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret eden İnternet Medya Birliği üyeleri mesleki ve ahlaki ilkeler doğrultusunda hareket etmek için bir araya geldiklerini bildirdiler

Mesleki ilkeleri gözeteceğiz
Mesleki ilkeleri gözeteceğiz Admin
Bu içerik 399 kez okundu.

Afyonkarahisar’da faaliyet gösteren internet haber sitelerinin yöneticileri Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret ettiler. Afyonkarahisar basın camiasının daha iyi noktalara gelmesi amacıyla resmi olmayan bir birliktelik oluşturduklarını, bu birlikteliğin amacının meslek etiğinin gözetilmesinin yanı sıra gazetecilik adı altında yaşanan olumsuzlukları önlemek olduğunu belirten İnternet Medya Birliği yöneticileri bu çalışmaları kapsamında Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği ile de dayanışma içerisinde olacaklarını bildirdiler. Birlik Genel Koordinatörü olarak Soner Gürsan’ın, Birlik sözcüsü olarak da Aydemir Kurt’un görevlendirildiğini belirten İnternet Medya Birliği üyeleri İsmail Ögeday, Faruk Kılınç, Ahmet Taşdelen, Hakan Dilek ve Yüksel Elçi basın camiasının ortak paydada birleşmesinin önemine işaret ettiler. Kimsenin güdümü altında hareket etmediklerinin altını çizen İnternet Medya Birliği üyeleri “Tüm kararlarımızı demokratik bir şekilde almaya çalışıyoruz. Resmi bir yapımız olmasa da belirlediğimiz prensip kararlarımız var. İlimiz ve mesleğimiz adına önemli çalışmalara imza atacağımıza inanıyoruz” dediler.

Birlik beraberlik mesajı

Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’nin, medya sektöründeki tüm meslektaşlarına hitap eden bir yapıda olduğuna dikkat çeken Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt ise, “Derneğimizin kuruluş amacı ayrılıkta azap, birlikte rahmet vardır ilkesidir. Bu kapsamda internet medyasına emek veren ve gerçek manada mesleğimizi icra etmeye çalışan tüm arkadaşlarımızda birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde olmaya biz de özen gösteriyoruz. Sizlerin bu birlikteliğini son derece olumlu karşılıyor ve destekliyoruz. Çünkü yanlışları ancak el birliğiyle düzeltebiliriz. Gönül ister ki tüm meslektaşlarımız bir çatı altında buluşsun, bunun da önümüzdeki süreçte gerçekleşeceğine inanıyoruz” dedi. Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’nin üye müracaatlarının devam ettiğini, bu manada kısa süre önce internet medyası temsilcileri ile yapılan toplantının ardından dernek bünyesinde internet gazetecilerinin de yer alması için kendilerinden temsilciler beklediklerini hatırlatan Küçükkurt, “Mesleğimizle ilgili kural ve ilke ihlalleri hepimizi rahatsız etmektedir. Bunun çözümünü hep birlikte sağlayacağımıza, aramızdaki çürük elmaların el birliğiyle ayıklanacağına inanıyoruz”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Maske dağıtımı sürüyor
Maske dağıtımı sürüyor