Biraz kafa yormalıyız

1.Uluslararası İnşaat Mühendisliği ve Teknolojideki Yenilikler Sempozyumunda konuşan Vali Mustafa Tutulmaz; “Hepimiz 50 yıllık ömürde en az iki ev, 80 yıllık ömürde ise en az 3 ev değiştirmek durumunda kalıyoruz. Ben bu anlamda bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum. İnşaat Mühendisliği alanındaki arkadaşlarımızın bu noktaya biraz daha kafa yormaları gerekiyor.”

Biraz kafa yormalıyız
Biraz kafa yormalıyız Admin
Bu içerik 612 kez okundu.

Afyon Kocatepe Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü tarafından 23-25 Ekim tarihleri arasında organize edilen Sempozyuma Vali Mustafa Tutulmaz, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yılmaz Yalçın, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser ile dünyadaki Malezya, İngiltere, Slovenya, İrlanda, Irak, Suudi Arabistan, Cezayir gibi farklı ülke ve üniversitelerden gelen, akademisyenler, araştırmacılar ve mühendisler katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda ilk olarak Afyon Kocatepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Akbulut konuştu. Sempozyum hakkında bilgiler verdi. Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yılmaz Yalçın ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in selamlama konuşmalarının ardından Vali Mustafa Tutulmaz söz aldı.

Ömür ev almakla geçiyor

Ülkemizde binaların ömürlerinin kısa olduğuna dikkat çeken Vali Mustafa Tutulmaz. “Hepimiz 50 yıllık ömürde en az iki ev, 80 yıllık ömürde ise en az 3 ev değiştirmek durumunda kalıyoruz. Ben bu anlamda bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum.  İnşaat Mühendisliği alanındaki arkadaşlarımızın bu noktaya biraz daha kafa yormaları gerekiyor. Bunu bir suçlama olarak değil bir tespit olarak söylüyorum. Bizim milletimizin ömrü ev almak ve ev yapmakla geçiyor. Biz paralarımızı eve yatırdığımız için ne kültüre, ne gezmeye ne de farklı bir aktiviteye zaman kalıyor. Artık bundan vazgeçmeliyiz. Bu durumu çözmemiz gerekiyor. Bu sorun nereden kaynaklı bunu bulmalıyız. İngiltere’de yüksek lisans yaptığım dönemde 125 yıllık bir evde kaldım. 125 yıllık evde en az 3 ya da 4 nesil kalmıştır. Bizde ise bir ömürde 3-4 ev yıkılıyor ve yenisi yapılıyor. Bu işin beyin gücü olarak sizler bu noktada biraz daha çalışmalısınız diye düşünüyorum”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Maske dağıtımı sürüyor
Maske dağıtımı sürüyor