İyi Parti 3 yaşında

İyi Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya haftalık basın toplantısında konuştu. Başkan İnkaya, “25 Ekim 2017'de kurulan İyi Partimizin 3 gün sonra ikinci yaşını kutlayacağız”

İyi Parti 3 yaşında
İyi Parti 3 yaşında Admin
Bu içerik 778 kez okundu.

İyi Parti’nin kuruluşunda bazı zorluklar çıkarıldığını söyleyen İyi Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya, “İki  yıl önce çıktığımız bu yolda, 1923'te kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin vedeğerlerinin korunması,  Milli Eğitim'in korunması, Anayasamızın ilk 4 maddesinin korunması, üreten toplum olma düşüncesinin korunması ve buna benzer kaygılarımız vardı. 15 yıldır iktidarda tüm imkanlarasahip bir AKP vardı. Türkiye Cumhuriyeti Devleti birparti devleti oluyordu. İstediği kanunu istediği zamançıkaran, anayasayı bile yanına bulduğu herhangi bir yandaş küçük parti ile değiştirebilen bir konuma gelmişti .Nitekim, Partili Cumhurbaşkanlığı böyle bir anlayıştan ve güçten sonra getirildi. İktidara sahip olanlar İyi Parti'nin kuruluşunda ilkel yöntemlerle zorluklar çıkardılar”

43 Milletvekili çıkardık

İyi Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya, “Milletvekili seçimlerine 18 ay olmasına rağmen İyi Parti’nin seçimlere girmesini engellemek için  erken seçim kararı aldılar. iktidar ve destekçisi Parti biri leğen tuttu, diğeri kan kusturdu deyimine uygun olarak biri tarih önerdi, diğeri daha kısa sürede seçime gitme kararı aldı. Bu yapılanlar yetmedi 17/25 Aralık 2013'e kadar iktidarca, her yaptığı onaylananbir cemaatle İyi Parti ilişkilendirilerek terörist iftirası atıldı. Bu zorluklara rağmen İyi Parti 5 milyon oy alarak 43 milletvekili çıkardı. Hemen ardından İyi Parti kuruluşunu tamamlayamadan, mahalli seçimlere girdi. AKP-MHP Cumhur ittifakının karşısında İyi Parti -CHP Millet ittifakı ile mahalli seçimlere gittik. Mahalli seçimlerde İyi Parti sayesinde millet İttifakı’nın diğer üyesi CHP Bursa dışındaki Büyükşehir belediyelerininhemen tamamını aldı. Bu durum şunu göstermiştir ki İyi Parti kararlı ve vatansever duruşuyla, siyasi alandakendisine geniş bir yer edinmiştir”

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drone ile denetim
Drone ile denetim
Polise kürekle saldırdı
Polise kürekle saldırdı