Gelişmeler umut vaat ediyor

AFSÜ Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ozan Turamanlar, “Motor Nöron Kavramından Robotik Teknoloji Modeline” başlıklı bir konferans verdi.

Gelişmeler umut vaat ediyor
Gelişmeler umut vaat ediyor Admin
Bu içerik 1307 kez okundu.

Tıp Fakültesi Mavi Salondaki konferansta FTR Öğrencisi Samet Halit Dönmez de güncel yaklaşımlar ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Topluluğu tarafından düzenlenen konferansta, yeni gelişmeler ışığında özellikle felç gibi nörolojik hastalıklardaki tedavi yaklaşımlarından biri olan robot teknolojisi tanıtılarak gelecekteki kullanımları hakkında bilgiler aktarıldı.

Plaket takdim etti

Konferansta bilimin çok hızlı ilerlediğine dikkat çeken Doç. Dr. Turamanlar, şu anda iki yaşında olan çocukların gelecekte yapacakları mesleklerin çoğunun henüz keşfedilmediğini kaydederek transistör benzeri kortikal implantlar, algoritmik kod çözücüler, robotikler sayesinde nörolojik hastalıkların tedavisinde büyük ilerlemeler sağlandığını söyledi. Doç. Dr. Turamanlar, “Ülkemiz de dâhil çeşitli ülkelerde yapılan bilimsel araştırmalar sayesinde şu anda tedavisi mümkün olmayan nörolojik hastalıkların, çok yakın gelecekte tedavi edilebileceği ile ilgili umut vaat eden gelişmeler yaşanmaktadır.” dedi. Öğrencilerimizin ve akademisyenlerimizin büyük bir ilgiyle takip ettiği konferans, FTR topluluğu danışmanı Öğr. Gör. Yunus Emre Kundakçı’nın ve Topluluk Başkanı Nurullah Ertuğrul’un konuşmacılara plaket takdimiyle son buldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vatandaşa para yok
Vatandaşa para yok
Yoğun bakım yatak sayısı arttı
Yoğun bakım yatak sayısı arttı