FETÖ ‘de 4 ceza , 2 beraat

Haklarında silahlı terör örgütüne üye olma ve yardım etme iddiası ile kamu davası açılan kişilerin yargılamalarına Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi. Mahkeme heyeti tutuksuz yargılanan sanıklardan 4 kişiye hapis cezası verirken, 2 kişininde beraatine karar verdi.

FETÖ ‘de 4 ceza , 2 beraat
FETÖ ‘de 4 ceza , 2 beraat Admin
Bu içerik 1257 kez okundu.

Fetullahçı Terör Örgütüne Üye Olmak suçlamasıyla görülen davalara  Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza mahkemesinde  devam edildi. Görülen 13  duruşmada   14 kişi tutuksuz  olarak yargılandı. .   Dünkü duruşmada tutuksuz yargılanan sanıklar savunmalarını yaparak  suçsuz olduklarını belirterek beraatlerini istediler.  Bazı davalarda tanıkları dinleyen Mahkame heyeti  bazı  duruşmaları  dosyadaki eksikliklerin tamamlanması için ileri bir tarihe ertelerken 6 dosyayı da karara bağladı.

ÇEVİK VE TAKTAK’A İNDİRİM UYGULANDI

Haklarında  silahlı terör örgütüne üye olma ve yardım etme iddiası ile kamu davası açılan kişilerin  yargılamalarına Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi. Duruşmalara sanıkların avukatları ile yakınları katılırdılar.  Yargılamaları tutuksuz olarak devam eden  14 kişiden 2 kişi beraat ederken, 4 kişiye çeşitli cezalar veren  mahkeme heyeti  Yargıtay 16. Ceza Dairesinin  fazla ceza verildiği gerekçesiyle kararlarını bozduğu Talip Çevik ve   Şükrü Taktak’ ın duruşmaları yeniden yapıldı. Mahkeme heyeti her iki sanık hakkında verilen bozma kararlarına uyarak Talip Çevik’in 12 yıl 4 ay olan cezasını 8  yıl 16 ay 15 güne  indirirken, 10 yıl 6 ay hapis cezası alan Şükrü Taktak’ında  cezasında  indirime giderek 6 yıl 3 ay hapis cezası verdi. İbrahim Ethem Uluçay’a 6 yıl 3 ay, Evciler eski Belediye Başkanı Fatih Deniz Özer’e 7 yıl 6 ay hapis cezası veren mahkeme heyeti,  Hüseyin Güngör ile Yasemin Özer’in beraatlerine karar verdi.

DURUŞMALARI ERTELENDİ

Duruşmaya Seğbis sistemi ile katılıp savunmasını yapan  Muhammet Hatipoğlu  ile  duruşmalarına katılan diğer sanıklar Adem Diker, Sümeyye Danacı, Fatih Özdemiray, Sinan Uzun, Mehmet Algül, Zeynep Sezer, Fadime Çolak’ın duruşmaları dosyalardaki eksiklikler nedeniyle ileri  br tarihe ertelendi.

ODAK HABER/AHMET SARLIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drone ile denetim
Drone ile denetim
Polise kürekle saldırdı
Polise kürekle saldırdı