Muhtarların önemi büyük

Sandıklı ilçesinde Kaymakamlık tarafından düzenlenen etkinlikle Muhtarlar Günü kutlandı. Kutlamaya mahalle ve köy muhtarları katıldı.

Muhtarların önemi büyük
Muhtarların önemi büyük Admin
Bu içerik 764 kez okundu.

Başbakanlığın 19 Ekim 2015 tarih ve 29507 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 2015/11 Genelgesi ile, 19 Ekim gününün “Muhtarlar Günü” kabul edilmesi nedeniyle, İçişleri Bakanlığı’nın 12/10/2016 gün ve Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünün 22309 sayılı 2016/21 no’lu genelgesine göre düzenlen Muhtarlar Günü Sandıklı ilçesinde  kutlandı. Törene daire amirleri,  Köy ve Mahalle Muhtarları, basın mensuplarının  katılımı ile Atatürk anıtına çelenk konuldu. Tören Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Köy ve Mahalle Muhtarları Sandıklı  Kaymakamı Eflatun Can Tortop' u makamında ziyaret ettiler.

 Devlete açılan kapı

Köy ve Mahalle Muhtarlarının ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Eflatun Can Tortop , “19 Ekim Muhtarlar gününü kutlayarak, Muhtarlık demokrasimizin temel taşıdır diyerek sözlerine devam eden Kaymakamımız Eflatun Can Tortop, muhtarlık toplumumuz için çok önemli bir gelenek olup, aynı zamanda vatandaşımızın devlete açılan ilk kapısıdır. Gerek İlçe  merkezindeki mahallelerimizde gerekse de köylerimizde birlik ve beraberliğin sağlanmasında muhtarlarımızın çok önemli bir rolü vardır. Kaynak tahsisinde olabildiğince adil, olabildiğince acil ihtiyaçlar ile nüfus yoğunluğunu da göz önünde bulundurarak kaynakları adil bir şekilde paylaşmanın gayreti içerisindeyiz. Muhtarlarımızın ilettiği talepleri de inceleyerek imkânlarımız ölçüsünde bunları çözmenin gayreti içerisinde olacağız. Bütün muhtarlarımızın “19 Ekim Muhtarlar Günü'nü kutluyorum" dedi. Sandıklı ilçesindeki törenin ardından vekalet etmekte olduğu Sinanpaşa ilçesine geçen Kaymakam Eflatun Can Tortop oradaki muhtarlarında Muhtarlar Gününü kutladı.

ODAK /AHMET SARLIK

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vatandaşa para yok
Vatandaşa para yok
Yoğun bakım yatak sayısı arttı
Yoğun bakım yatak sayısı arttı