Mağduriyet giderildi

Afyonkarahisar PTT Başmüdürü Mehmet Örsdemir ikinci el araçların satışında sıkça karşılaşılan kilometre sıfırlanması konusundaki mağduriyetlerin giderildiğini söyledi

Mağduriyet giderildi
Mağduriyet giderildi Admin
Bu içerik 1887 kez okundu.

Yazılı bir basın açıklamasında bulunan Afyonkarahisar PTT Başmüdürü Mehmet Örsdemir, “PTT olarak, ikinci el araçların kilometre bilgilerinin yanı sıra hasar kaydına ilişkin verileri de müşterilerimizle paylaşılmaya başlanıldı. Araç Hasar Sorgulama, Araç Hasar Detay Sorgulama ve Araç Değişen Parça Sorgulama şeklinde verilen hizmetlerimize, PTT Bank İnternet Bankacılığı üzerinden erişilebilmektedir. Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü ile Kurumumuz arasında imzalanan "Bilgi Paylaşımı Esaslarının Düzenlenmesine Dair Protokol" kapsamında Kurumumuz tarafından hizmete sunulan uygulamalarla ikinci el araçların satışında sıkça karşılaşılan "kilometre sıfırlanması" konusundaki mağduriyetler giderilmiş oldu”

Araç hasar sorgulama

Başmüdür Örsdemir, “Araçların muayenesi sırasında sisteme girilen kilometrelerin en güvenilir ve doğru şekilde öğrenilebilmesine olanak sağlayan uygulamayı bugüne kadar yaklaşık 1 milyon 531 bin kişi kullanmıştır. İkinci el araç alacak vatandaşlarımız, kilometre ve araç muayene bilgilerine, PTT Bank İnternet Bankacılığıyla, PTT Bank müşterisi olmayanlar ise üyelik zorunluluğu olmadan milli ve yerli e-ticaret platformumuz olan "www.epttavm.com" ve "HGS-Online Bakiye Yükle" mobil uygulaması aracılığıyla da ulaşabileceklerdir. Söz konusu uygulamalarımıza ek olarak, "Araç Hasar Sorgulama" hizmetimizle de araçların hasar kaydına ilişkin bilgiler müşterilerimizle  paylaşılmaya başlanmıştır. Araç Hasar Sorgulama, Araç Hasar Detay Sorgulama ve Araç Değişen Parça Sorgulama şeklinde verilen hizmetimize, PTT Bank İnternet Bankacılığımız üzerinden erişilebilmektedir”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Optisyen ve Gözlükçüler Günü kutlandı
Optisyen ve Gözlükçüler Günü kutlandı
Sistemi değiştireceğiz
Sistemi değiştireceğiz