Vakıflar altından kalkamaz

ODAK’ın edindiği bilgiye göre Kütahya Vakıflar Bölge Müdürlüğü sorumluluğunda olan 2. Vakıf işhanı yüzenden Afyonkarahisar Belediyesi ile Vakıflar Bölge Müdürlüğünü mahkemelik oldu.

Vakıflar altından kalkamaz
Vakıflar altından kalkamaz Admin
Bu içerik 979 kez okundu.

Ordu Bulvarında bulunan 2. Vakıf İşhanı Afyonkarahisar Belediyesi ile Kütahya Vakıflar Bölge Müdürlüğünü karşı karşıya getirdiğini ODAK 16 Eylül tarihli nüshasında Vakıflar ile Belediye mahkemelik oldu” başlığı ile okuyucularımıza duyurmuştuk. Haberimizde binanın depreme dayanıklı olmadığını belirtmiş, Kütahya Vakıflar Bölge Müdürlüğü resmi yazı ile binanın çapını dilekçe ile Afyonkarahisar Belediyesinden istemiş Belediyede bu isteği geri çevirince Vakıflar ile Belediye mahkemelik olmuştu.

Meydana katacağız

Bu durumu ODAK’a değerlendiren Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Vakıflar Bölge Müdürü beni ziyarete geldi. Bu ziyarette Bölge Müdürüne 2. Vakıf İşhanının deprem analizini yaptıralım diye söyledim. Kendisi ise bana orayı aynı şekilde kullanmaya devam edeceklerini söyledi. Allah muhafaza ilimizde bir depremolsa Vakıflar bunun altından kalkamaz. Biz Vakıflar Bölge Müdürü ile anlaşırsak 2. Vakıf İşhanını Zafer Meydanına katacağız. Böylelikle Zafer Meydanımızı büyütmüş ve genişletmiş olacağız. Bununla ilgili çalışmalarımız sürüyor” dedi. ODAK ÖZEL/AHMET IŞIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Optisyen ve Gözlükçüler Günü kutlandı
Optisyen ve Gözlükçüler Günü kutlandı
Sistemi değiştireceğiz
Sistemi değiştireceğiz