Semppozyum kitaplaştırıldı

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından 5-7 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen 8. Afyonkarahisar Araştırmaları Sempozyumu'nda 182 bilim insanı, akademisyen ve uzman tarafından sunulan 156 bildiri kitaplaştırıldı

Semppozyum kitaplaştırıldı
Semppozyum kitaplaştırıldı Admin
Bu içerik 590 kez okundu.

Şehrimizin sosyal yaşamı, tarihi, kültürel mekânları, örf ve adetlerine dair pek çok araştırmanın yer aldığı sempozyum bildirileri, gelecek nesillere ışık tutacak bilgilerle dolu tam bir kaynak kitap olarak yayınlandı. Kitabın takdim kısmında, bildirilerin kitaplaştırılmasının sempozyumu daha da değerli kıldığını belirten Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, ayrıca şu ifadelere yer verdi: "Afyonkarahisar Belediyesi’nin önemli kültürel çalışmalarından birisi olan Afyonkarahisar Araştırmaları Sempozyumu'nun sekizincisi, 5-7 Nisan 2018 tarihleri arasında düzenlenmişti. 10-11 Mayıs 1990 tarihinde rahmetli Belediye Başkanlarımızdan Mehmet Sami Hancıoğlu’nun himayesinde ilk kez yapılan Afyonkarahisar Araştırmaları Sempozyumu geçmişi oldukça eski bir etkinlik”

Işık tutucak

Başkan Zeybek, “Bugüne kadar yedi kez yapılan Afyonkarahisar Araştırmaları Sempozyumu’nun sekizincisine 14'ü yabancı toplam 182 bilim insanı, akademisyen ve uzman tarafından 156 bildiri sunuldu. Bildirilerin 42’si tarih, 33’ü edebiyat, 32’si halkbilimi, 14’ü  sanat, 13’ü coğrafya, 10’u müzik, 5’i eğitim, 4’ü ekonomi ve 3’ü turizm içerikli. Geçmişte birçok medeniyete ev sahipliği yapmış kadim şehrimiz Afyonkarahisar’a ait tarihsel değerleri, kültürü, edebiyatı ve folklorik yapısı ile sahip olduğu zenginlikleri kitap haline getirmek hamdolsun bize nasip oldu. Sunulan bildirilerin kitaplaştırılmasının sempozyumu daha da değerli kıldığına inanıyorum.  Kitabımızda şehrimizin sosyal yaşamı, tarihi mekânlarımızı, örf ve adetlerimizi, tarihte yaşanmış olayları ve her yönüyle tarihimizi bulabilirsiniz. 28 yıl sonrasında 8. kez düzenlenen Afyonkarahisar Araştırmaları Sempozyumu inanıyorum ki siz değerli hemşehrilerimize ışık tutacaktır”

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Optisyen ve Gözlükçüler Günü kutlandı
Optisyen ve Gözlükçüler Günü kutlandı
Sistemi değiştireceğiz
Sistemi değiştireceğiz