Her geçen gün iyiye gidiyoruz

Ligin üçüncü haftasında Bahçeşehir Koleji’ni deplasmanda yenerek ilk galibiyetini alan Meksa Yatırım Afyon Belediyespor, geçtiğimiz hafta Galatasaray Doğa Sigorta’ya son saniyelerde mağlup olarak haftayı 1 puanla kapattı.

Her geçen gün iyiye gidiyoruz
Her geçen gün iyiye gidiyoruz Admin
Bu içerik 609 kez okundu.

Meksa Yatırım Afyon Belediyespor Başantrenörü Can Sevim, karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, “Galatasaray maçını unutup, Beşiktaş maçına odaklanmamız gerekiyor” dedi. Takımının her geçen gün iyiye gittiğini ifade eden Can Sevim şunları söyledi; “Maç boyunca aslında çok iyi savunma yaptığımızı düşünüyorum. Rakibimize kolay atış şansı vermedik. Maç öncesi konuştuklarımızı sahaya yansıttık, en önemlisi buydu. Galatasaray’ı durdurmak için daha iyi ofans edebilmiş olsaydık, bazı boş atışlar vardı onları değerlendirebilmiş olsaydık skoru lehimize çevirebilirdik. Tabi ki iş dönüp dolaşıp son toplara geldi”

Son topu iyi kullanamadık

Sevim, “Son topta bir tane iyi savunma yapmamız gerekiyordu, ne yazık ki o savunmayı yeterince iyi yapamadık ve sayı şansı verdik. Arkasından hücuma gittiğimiz zaman Corey ile değerlendirmeyi seçtik. Son iki topu gerçekten çok iyi oynamıştı. Galibiyeti getirebilirdi bize. Son pozisyonda faul var mıydı yok muydu tam emin değilim. Gün geçtikçe iyi oluyoruz. Bu konuda hiçbir şüphemiz yok, mutlaka daha da iyi olacağız. Ama tabi kazanarak gitmek önemli. Buralarda bu şanslar bir kere geliyor çünkü. Yani şans geldiği zaman iyi değerlendirmek lazım. Şimdi önümüzde Beşiktaş maçı var. Galatasaray maçını unutup, Beşiktaş maçına odaklanmamız gerekiyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vatandaşa para yok
Vatandaşa para yok
Yoğun bakım yatak sayısı arttı
Yoğun bakım yatak sayısı arttı