Kadın futbolu gelişecek

Kadın Futbolu Geliştirme Projesi kapsamında düzenlenen ''Okul - Kulüp İş Birliği'' proje eğitimi, Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde gerçekleştirildi.

Kadın futbolu gelişecek
Kadın futbolu gelişecek Admin
Bu içerik 575 kez okundu.

Projenin amacı 06-12 yaş aralığında ilkokul ve ortaöğretim çağında olan kız çocuklarına ulaşmak, onları futbolla tanıştırıp kadın kulüplerinde çalışmalara katılımlarını sağlamak. Futbol odağında verilecek çalışmaların temel hareket eğitimi, koordinasyon, eğitsel oyunlar özelinde öğrencilere ciddi katkılar sunması planlanmakta. Okullarda yapılacak çalışmaların yanında kadın antrenörler, Kadınlar 1.Lig kulüplerinin alt yaş kategorisi takımlarında da görev yaparak kulüplere destek vermeye çalışacak.

 

Katılım yoğun oldu

 

 Projeye ilk etapta 2019 - 2020 sezonunda Kadınlar 1. Ligi'nde yer alan kulüplerin kadın yöneticileri ile TFF tarafından belirlenmiş olan UEFA B belgesine sahip kadın antrenörler katıldı. 2020-2021 ve takip eden sezonlarda Kadınlar 2. Ligi ve Kadınlar 3. Ligi kulüplerinin de projeye dahil edilmesi, kız çocuklarının katılım sayılarının artırılmasıyla birlikte kadın futbolu içinde daha fazla kadının antrenör/eğitimci olarak yer alması hedeflenmekte. 

Eğitimler U17 Kız Milli Takım Teknik Direktörü Necla Güngör Kıragası ve U17 Kız Milli Takım Antrenörü Begüm Üresin tarafından gerçekleştirildi. Eğitimin ilk gününde proje kapsamı hakkında teorik bilgilere yer verilirken, ikinci gün saha çalışmaları ve pratik uygulamalar ile devam etti. Kadınlar 2. Lig kulüplerinden Dudullu Spor Kulübü Kız Futbol Okulları sporcuları piyon takım olarak pratik çalışmalarda yer aldı.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vatandaşa para yok
Vatandaşa para yok
Yoğun bakım yatak sayısı arttı
Yoğun bakım yatak sayısı arttı