İmam Hatipliler buluştu

Vali Mustafa Tutulmaz İmam Hatip Okullarının kuruluş yıldönümü nedeniyle Afyonkarahisar Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Önder İmam Hatipliler Derneğince düzenlenen İmam Hatip Ailesi Buluşması etkinliğine katıldı.

İmam Hatipliler buluştu
İmam Hatipliler buluştu Admin
Bu içerik 379 kez okundu.

Etkinlik öncesi Afyonkarahisar Mehteran Takımı gösterilerini sundu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlikte Kur’an-ı Kerim okundu. Ardından Önder İmam Hatipliler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Akbaba söz aldı. Akbaba: “İmam Hatip ailesi olarak geçmişte çok sıkıntılar yaşadık. Artık günümüzde İmam Hatip Okulları diğer okullarımıza eş değer ve eşit fırsatlarla eğitim öğretime devam ediyor. Afyonkarahisar il ve ilçelerinde geçmişte parmakla sayılacak İmam Hatip Okulu vardı. Bugün ise okullarımızın sayısı 80’i bulmuştur”

Övünülecek bir durum

Akbaba, “2018 yılında Türkiye genelinde 5 bin 200 adet İmam Hatip Ortaokulu ve Lisesi mevcuttur. Bu rakamlar övünülecek bir durumdur. Bir buçuk milyona yakın öğrenci de bu okullarda eğitim görüyor. Ne mutlu bizlere. Önder İmam Hatip Mezunları Derneği olarak 2004 yılında kurulan derneğimiz İmam Hatiplileri bir araya getirmeyi amaçlamaktadır. Türkiye genelinde kurulan Önder İmam Hatipliler Derneği Federasyonu faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu federasyon bizim gibi dernekleri bir araya getiriyor. İnşallah bu şekilde halkımızla daha fazla hemhal olacağız” dedi. Konuşmaların ardından etkinlik Grup Yürüyüş konseri ile devam etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vatandaşa para yok
Vatandaşa para yok
Yoğun bakım yatak sayısı arttı
Yoğun bakım yatak sayısı arttı