Gün birlik olma günü

Barış Pınarı Harekatı'na ülkemizin 81 ilinde faaliyet gösteren 40 bin kuyumcuyu temsil eden kuyumcu oda ve dernekleri destek açıklamasında bulundu. Afyonkarahisar Sarraflar ve Kuyumcular Yardımlaşma Dernek Başkanı Hayrettin Güzbey’de hareketa destek olduklarını açıkladı.

Gün birlik olma günü
Gün birlik olma günü Admin
Bu içerik 499 kez okundu.

Barış Pınarı Harekatına destekler çığ gibi devam ediyor. Ülkemiz genelinde ki 40 bin kuyumcu, oda ve dernek başkanı da harekata destek açıklamasında bulundu. Afyonkarahisar Sarraflar ve Kuyumcular Yardımlaşma Dernek Başkanı Hayrettin Güzbey’de Afyonkarahisar’lı kuyumcularv e sarraflar olarak harekatı desteklediklerini belirtti. İşte o açıklama, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün  ‘Yurtta Sulh Cihanda Sulh’  veciz sözünde işaret ettiği gibi devletimiz ve şanlı ordumuz, bugüne kadar adım attığı her yere barış, huzur ve güvenliği götürmüştür.  Her karış toprağımızı namus ve şeref kabul ettiğimiz gibi hiçbir devletin toprağında gözümüz yoktur. Şanlı ordumuz ve kahraman Mehmetçiklerimiz, BM ve NATO görevi kapsamında yer aldığı uluslararası görevleri başarıyla tamamlamış ve  gittiği ülkelerde halkla kurduğu güçlü ve samimi iletişimleri nedeniyle hep örnek gösterilmiştir. Devletimiz ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Suriye’nin kuzeyinde kurulması için uğraş verilen terör koridorunu ortadan kaldırmak, bölge ve dünya barışına katkı sağlamak amacıyla Fırat Nehri’nin doğusuna yönelik başlattığı Barış Pınarı Harekatı’na ülkemizin 81 ilinde faaliyet gösteren 40 bin kuyumcuyu (Yaklaşık 300 bin çalışan) temsil eden kuyumcu oda ve dernekleri olarak destek veriyoruz”

Devletimizin yanındayız

“Devletimiz ve şanlı ordumuzun bu kararlı ve güçlü duruşunun yanındayız” ifadelerine yer verilen açıklamada, “Yanında olmaya da devam edeceğiz. Kuyumcu camiası olarak gereken her türlü desteği vermeye de hazırız. Çünkü, çok iyi biliyoruz ki, bugüne kadar birçok farklı coğrafyada her zaman mazlumun yanında bir duruş sergileyen, her uluslararası platformda mazlumların gür sesi olan, milletçe yaptığımız yardımlarla farklı milletlerin gönüllerini fetheden ve 4 milyona yakın mülteciye ev sahipliği yapan devletimiz ve silahlı kuvvetlerimiz, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarında olduğu gibi Barış Pınarı’nda da Suriye’ye barış, huzur ve güven götürmek amacıyla gitmiştir. Bölge ve dünya barışına katkı sağlayacak olan Barış Pınarı Harekatı’na katılan tüm silahlı kuvvetlerimize dua ediyor, harekatın bölgeye huzur ve güven getirmesini, harekata katılan Mehmetçiklerimizin en ufak bir zarar görmeden, başarıyla ülkemize dönmesini temenni ediyoruz.

Kenetlenmeliyiz

Açıklamada, “Gün, birlik, beraberlik ve milletçe daha fazla kenetlenme günüdür. Dimdik ayakta durduğumuzu tüm dünyaya ilan etme günüdür. Yüce Allah, kahraman Mehmetçiğimize güç versin, her türlü kaza ve beladan esirgesin. Bu vatan ve dünya barışı için kahramanca çarpışarak şehit düşen askerlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de baş sağlığı diliyoruz. Cennet ülkemizin geleceğini ve güvenliğini tehdit eden, bölge ve dünya barışını dinamitleyen her türlü oluşum ve terör örgütlerine karşı düzenlenen Barış Pınarı Harekatı’nı destekliyor, dünya ülkeleri karşı olsa da kuyumcular olarak devletimizin bu bağlamda attığı her adımın ve aldığı her kararın yanında olduğumuzu özellikle belirtmek istiyoruz”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Jandarmadan kaçamadı
Jandarmadan kaçamadı
Vatandaş bilgilendirilmeli
Vatandaş bilgilendirilmeli