FETÖ ‘de bir ceza iki beraat

Haklarında silahlı terör örgütüne üye olma iddiası ile kamu davası açılan kişilerin yargılamalarına Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi. Mahkeme heyeti tutuksuz yargılanan İzzet Ardıç’a 5 yıl 15 ay hapis cezası verdi.

FETÖ ‘de bir ceza iki beraat
FETÖ ‘de bir ceza iki beraat Admin
Bu içerik 1950 kez okundu.

Fetullahçı Terör Örgütüne Üye Olmak suçlamasıyla görülen davalara Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesinde  devam edildi. Görülen 17 davada tutuksuz 17 kişi yargılandı. Yapılan duruşmalara sanıklar, avukatları ve yakınları katılırken, tutuksuz yargılanan sanıklar savunmalarını yaparak suçsuz olduklarını belirterek beraatlerini istediler. Bazı davalarda tanıkları dinleyen Mahkame heyeti  bazı  duruşmaları  dosyadaki eksikliklerin tamamlanması için ileri bir tarihe ertelerken, Hasibe Kul ile Suat Gümüş’ün beratine karar veren mahkeme heyeti İzzet Ardıç’a 5 yıl 15 ay hapis cezası verdi.

PİŞMANIM CEZAMI ÇEKTİM

Hakkında silahlı terör örgütüne üye olma iddiası ile kamu davası açılan İzzet Ardıç’a son sözleri soruldu. Savunmasını yapan Ardıç, “Pişmanım. Cezamı çektim akıllandım. Mesele ıslah etmek ise ıslah oldum. Beratimi istiyorum” dedi. Mahkeme heyeti  sanığa iyi hal uygulayarak 5 yıl 15 ay hapis cezası verdi.  Hakkında FETÖ üyeliğinden Aydın Cumhuriyet Başsavcılığınca dava açılan ve Aydın Ağır Ceza Mahkemesinin yetkisizlik kararı vererek Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesine gönderdiği dosyada tutuksuz yargılanan Huriye Vangölü mahkemede savunmasını yaptı. Eşinin telefonunda ByLock çıkan Vangölü , “Bank Asya’dakihesabımdaki para evlilikten artan paradır. Düğümüzü yeni yapmıştık. Takılardan ve takılan paralardan artan parayı tasarruf amaçlı yatırdık.  İkinci yatan para da çocuğumuzun doğumunda takılan takılardan elde ettiğimiz paradır. Tassarruf amaçlı yatırdık” dedi. Suçsuzum beratimi  istiyorum” dedi. Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

PARAMI ALAMIĞIM İÇİN AYRILDIM

Hakkında terör örgütüne üye olma iddiasıyla Şırnak Cumhuriyet  Başsavcılığınca kamu davası açılan Ali Tursun’un dosyası Şırnak Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza mahkemesine gönderilen davanın ilk duruşmasında sanık Ali Tursun savunmasını yaptı. Tursun, “Yozgat’ta  örgüte  dahil olduğunu sonradan öğrendiğim yurtta  yöneticilik yaptım. Dershanede öğretmenlik yaptım. Paramı alamayınca ben Kayseri Polis okulunun sınavına girdim. Polis oldum. 17/26 öncesi bir iki defa kahvaltıya gittim. Örgütle hiçbir bağım olmadı” dedi.Mahkeme heyeti duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

TUTARSIZ SAVUNMA YAPTI

Van Cumhuriyet savcılğınca hakkında Silahlı terör örgütüne üye olma iddiası ile kamu davası açılan Mustafa Sezen’in dosyası yetkisizlik gerekçesiyle Van Ağır Ceza mahkemesince Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza mahkemesine gönderilmi. İlk duruşmasında hakim karşısına çıkan sanık Mustafa Sezen mahkeme başkanının Van ilinde verdiği ifadeyi etkin pişmanlık kapsamında verip vermediği yönündeki soruya”Etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak istemiyorum. İfademi baskı altında verdim” diyerek  cevap verdi. Bunun üzerine mahkeme başkanı sanığın emniyette verdiği ifadeden bölümler okudu. Sanık okunan bölümlere itiraz etmeyerek hepside doğru cevabı nı verince başkan sanığa  tutarsız savunmasından dolayı tepki gösterdi.  Mahkeme heyeti dosyadaki eksikliklerin tamamlanması için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.  

PEŞİNİ BIRAKMAMIŞLAR

FETÖ örgütünün jandarma yapılanmasınında ankesörlü telefon ardaşık aramasıyla ilgili olarak hakkında kamu davası açılan Halil Dökmen savunma yaptı. Dökmen, “3 ay evlerinde kaldım. Bir daha gitmedim. Onlar bana geldiler. Ben gelmeyin  dedikçe geldiler. Telefonla beni rahatsız etmeyin dedim. Yine rahatsız ettiler.  Suçsuzum beraatimi istiyorum” dedi.

TELEFONUMA ByLock YÜKLEMİŞLER

 Eskişehir Ağır Ceza mahkemesinin yetkisizlik kararı vererek  Afyonkarahisar 2 Ağır Ceza mahkemesine gönderdiği dava dosyasında sanık olarak görünen imam Emrah Mert hakim karşısına çıkarak avunmasını yaptı. Eskişehir Osman gazi ilahiyat fakültesi ikinci sınıf öğrencisi iken Kars’a imam olarak tayini çıkmasıyla Kar iline gittiğini söyleyen Mert, “Sınavlar için Eskişehir iline geldiğimde arkadaşlarımın yanında  kaldım. C.Ş. isimli arkadaşım telefonunun bozulduğunu söyleyerek benim telefonumu kullandı. Bu arada ByLock yüklemiş. Ben bunu bilmiyordum. Yaklaşık iki ay sonra yeniden Eskişehir’e geldiğimde yine benim telefonumu kullanarak ByLock  ile görüşmüş. Ben Bylock kullanmadım. Suçsuzum” dedi. Mahkeme heyeti halan tutuklu olan C.Ş’yi dinlemek üzere duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

ODAK HABER/AHMET SARLIK

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vatandaşa para yok
Vatandaşa para yok
Yoğun bakım yatak sayısı arttı
Yoğun bakım yatak sayısı arttı