Hep destek tam destek

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin, ülkemiz sınırlarında bir terör koridoru oluşmasını engellemek için Başlatılan Barış Pınarı Harekatı'na Sultandağı Belediyesindeki tüm partilerin Meclis Üyeleri ile yapılan olağanüstü toplantı sonucunda ortak bir metinle harekata destek olduklarını belirtildi.

Hep destek tam destek
Hep destek tam destek Admin
Bu içerik 392 kez okundu.

Ortak metni Sultandağı Belediye Başkanı Mehmet Aldırmaz kamuoyu ile paylaştı. AK Parti, Cumhuriyet Halk Partisi, İyi Parti meclis üyelerinin tamamının katılımı ile gerçekleşen toplantı sonuç bildirgesi şöyle; “Kırk yıldan bu yana karanlık bir ideolojiyle onbinlerce vatandaşımızın hayatına kast eden Güneydoğu Anadolu Bölgemiz başta olmak üzere ülkemizin gelişmesini ve kalkınmasını engelleyen; bebek, çocuk, kadın dinlemeden insanlarımızı katleden PKK terör örgütü, yok edilmesi gereken bir cinayet şebekesidir. Devletimiz, güvenlik kuvvetleriyle bölücü terör örgütü PKK’ya karşı yıllardan beri büyük bir mücadele vermektedir. Devletimizin yalnızca terör örgütüne karşı değil, uluslararası destekçilerine karşı da verdiği büyük mücadele sınırlarımız içinde olduğu kadar sınırlarımız dışında da yürütülmektedir. Teröre karşı milletçe verdiğimiz bu mücadelenin bir diğer ayağını da Barış Pınarı Harekâtı oluşturmaktadır”

Mehmetçiğin yanındayız

“Suriye'de sekiz yıldır sürmekte olan iç savaşta tarihin gördüğü en büyük insanlık dramlardan biri yaşanmaktadır” diyen Başkan Aldımaz, “Bu savaşta milyonlarca insan yurtlarından olmuştur. Binlerce insan barbarca katledilmiştir. İç savaşla birlikte doğan otorite boşluğunda terör örgütleri geniş bir alan bulmuştur. Suriye topraklarının önemli bir bölümü DAEŞ/PYD/YPG gibi terör örgütlerinin eline geçmiştir. PKK'nın Suriye'deki yapılanması olan PYD/YPG, Kuzey Suriye'de geniş bir alanı kontrol etme imkânı bulmuştur. Bu alan üzerinden ülkemize saldırılar düzenlenmektedir. Terör örgütüne sağlanan binlerce tır silah ve yoğun dış destekle bir terör koridoru yaratılmaya çalışılmaktadır. Bu terör örgütleri Suriye'de yaşanan iç savaşla birlikte ortaya çıkan istikrarsızlıktan faydalanarak kontrol ve otorite imkânı bulmuşlardır. Barış Pınarı Operasyonu'nu Belediye Meclisleri olarak destekliyor, ordumuza muvaffakiyetler diliyoruz. Belediye Meclisimiz, kahraman Mehmetçiklerimizin yanındadır”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vatandaşa para yok
Vatandaşa para yok
Yoğun bakım yatak sayısı arttı
Yoğun bakım yatak sayısı arttı