ASKERLERİMİZİN YANINDAYIZ

Afyonkarahisar’ın önde gelen sivil toplum örgütleri bir araya gelerek Barış Pınarı Harekâtı’na destek verdi. ATSO Başkanı Hüsnü Serteser yaptığı açıklamada, “Amaç, hem ülkemiz sınırlarının güvenliğini sağlamak, hem de ülkemiz ve bölge ülkeleri için tehdit oluşturan terör koridorunu ortadan kaldırmaktır”

ASKERLERİMİZİN YANINDAYIZ
ASKERLERİMİZİN YANINDAYIZ Admin
Bu içerik 493 kez okundu.

Türkiye’nin 9 Ekim’den bu yana sürdürdüğü Barış Pınarı Harekâtı’na Afyonkarahisar’daki sivil toplum örgütleri tek yürek olarak destek verdi. Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasında gerçekleştirilen basın açıklamasını Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser yaptı.

Göçe zorlanıyorlar

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’in kamuoyuyla paylaştığı basın açıklaması şu şekilde, “Ülkemiz özellikle Fırat’ın doğusunda sınırın ötesinde konuşlu terör örgütü unsurlarınca, son iki yılda yüzün üzerinde taciz ve hasmane eyleme maruz kalmıştır. Bu terör örgütleri, Suriye içinde ve Suriyelilere yönelik de saldırılar düzenlemektedir. Suriye’deki yerel halkın da terör örgütlerinin giderek artan insan hakkı ihlalleri, göçe zorlanma, taciz ve zulmüne karşı şikâyetleri ve tepkileri sürekli artmaktadır. Herkes artık şunu çok iyi görmelidir ki; masum insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine de açık tehdit oluşturan terör gruplarına sessiz kalmamız beklenemez. Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekâtıyla başlayıp devam eden tüm bu operasyonlarıyla Türkiye, terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde vermektedir. Aynı zamanda da sivillerin ve masumların korunmasına azami dikkat gösterilmektedir. Zaten bunu hem Fırat Kalkanı hem de Zeytin Dalı harekâtlarında da gösterdik”

Biz inanıyoruz

“Önceden terörün hâkim olduğu bölgede hayat normale döndü, barış ve huzur geldi” diyen Serteser, “Yurtlarını terk etmek zorunda kalmış Suriyelilerin geri dönüşüne de zemin hazırlamış olduk. Türkiye’nin elinden gelen tüm imkânlarını bu bölgeler için nasıl seferber ettiğini de tüm dünya kamuoyu gördü. Çünkü biz inanıyoruz ki, gönül dünyasını ve insanları imar edemeyenler, yeryüzünü imar edemezler. Bizler Türkiye olarak yıkmaktan, yakmaktan yana hiç olmadık, olmayacağız. Bizim tarafımız huzurdur, barıştır, kardeşliktir. Türkiye’nin terörle mücadeleye dönük çabaları, etnik ve dini temizlik de dâhil olmak üzere, insanlığa karşı işlenen suç niteliğindeki PKK/PYD/YPG ve DEAŞ eylemleri nedeniyle yerlerinden edilmiş Suriyelilerin geri dönüşlerinin önünü açacak, Suriye’nin toprak bütünlüğü ve birliğinin korunmasına da katkıda bulunacaktır. Bu nedenle Türkiye’nin başlattığı her harekât, Suriyeli göçmenler, mazlum ve mağdur durumdaki yerel halk tarafından desteklenmektedir”

Destek bekliyoruz

Başkan Serteser, “Tüm bu gerçekler ışığında, uluslararası camiayı, teröre karşı ortak duruş sergileme ve evrensel insan haklarını bu bölgede hâkim kılma yönünde niyetlerini açık bir şekilde göstererek, ülkemize destek vermeye davet ediyoruz. Son olarak, şunu da herkesin bilmesini istiyoruz. Türkiye ve Türkiye ekonomisine yöneltilen tehditlere Türk milleti, iş dünyası ve sivil toplumu, bir ve beraber olarak en güzel cevabı verecektir. Bu tehditler karşısında bu vatanın her bir ferdi, Türkiye’nin geleceği için daha çok çalışacak, daha çok üretecektir. Gün sessiz kalma değil, milli birlik ruhuyla, bir ve beraber olarak ses verme günüdür. Öte yandan bütün vatandaşlarımızı, özellikle sosyal medyadaki bilgi kirliliği ve provokasyonlara karşı dikkatli olmaya çağırıyoruz”

Terör bitecektir

Terörün biteceğini söyleyen Başkan Serteser, “Bu bölgede yaşayanlar bizim komşumuzdur, kardeşimizdir. Aynı medeniyetin, aynı kültürün, aynı inancın mensupları olan bizler arasındaki kardeşlik ve komşuluk hukukunu kimse yok edemez. Aramıza kimse fitne ve fesat sokamaz, bizi birbirimize düşman edemez. Türkiye’nin iş dünyası olarak dualarımızla ve bütün gönlümüzle devletimizin ve kahraman askerlerimizin yanındayız. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin bölgedeki terör unsurlarını yok edeceğine ve terör örgütlerini hezimete uğratacağına olan inancımız tamdır. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz, mekânları cennet olsun. Yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyoruz. Cenab-ı Hak Mehmetçiğimizi korusun, Ordumuzu muzaffer kılsın. Yar ve yardımcımız olsun”

Katılım yoğun oldu

Toplantıya ATSO Başkanı Hüsnü Serteser’in yanı sıra Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkan Yardımcısı Mustafa Asım Bozca, Afyonkarahisar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mühsürler, Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Konak, Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkâr Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Atilla Kocabaş, Türk-İş İl Temsilcisi Muharrem Uslu, Hak-İş İl Temsilcisi İbrahim Gürbüz, Memur-Sen İl Temsilcisi Mustafa Arslan, Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Mehmet Demir, Türkiye Emekliler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Ege, Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şube Başkan Yardımcısıİbrahim Yıldırım, Bolvadin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uğur Fidan, Çay Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Kaygısız, Dinar Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ahmet Acar, Dinar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Bağırkan, Emirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Aktepe, Sandıklı Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İbrahim Özer, Sandıklı Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hidayet Şahin, Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Ali Şenol, Bolvadin Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri İsmail Özdilek, Bolvadin Ticaret Borsası Genel Sekreteri Fatih Çeliker, Sandıklı Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Mustafa Oğuz, Sandıklı Ticaret Borsası Genel Sekreteri Mustafa Şengezer katıldı.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vatandaşa para yok
Vatandaşa para yok
Yoğun bakım yatak sayısı arttı
Yoğun bakım yatak sayısı arttı