AKÜ çalıştaya katıldı

Afyon Kocatepe Üniversitesi Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen GreenMetric (Yeşil Ölçüm) Çevreci Üniversiteler Türkiye Ulusal Çalıştayına katıldı.

AKÜ çalıştaya katıldı
AKÜ çalıştaya katıldı Admin
Bu içerik 1165 kez okundu.

4-5 Ekim 2019 tarihleri arasında Sezai Karakoç Kültür Merkezinde gerçekleştirilen ve 27 farklı üniversitenin katılım sağladığı çalıştaya Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Mustafa Çufalı, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun ve Düzce Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İlhan Genç ile Afyon Kocatepe Üniversitesi adına Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi ve Çevre Yönetim Komisyonu Başkanı Doç. Dr. E. Hesna Kandır, Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Ömer Gürcan, İdari ve Mali İşler Daire Başkanı İhsan Ceran ile birlikte ilgili birim personelleri katıldı.

Belge imzalandı

Düzenlenen çalıştayda yapı ve altyapı, enerji ve iklim değişikliği, atık yönetimi, su yönetimi, ulaşım ve eğitim, sıfır atık, çevreci etkinlikler ve çevre konulu sosyal sorumluluk ile ilgili projeler tartışıldı. Ayrıca GreenMetric Dünya Üniversiteler Sıralaması projesini hayata geçiren ve çalıştaya video konferans yoluyla bağlanan Endonezya Üniversitesi (UI) GreenMetric Başkanı Prof. Riri Fitri Sari, Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Junaidi, uzman üyeler Prof. Dr. Gunawan Tjahjono ve Dr. Muhammed Fuad  tarafından GreenMetric sıralamasının tanıtımı, UI GreenMetric göstergeleri ve veri gönderme süreçleri üzerine sunumlar yapılarak, katılımcıların soruları cevaplandı. 6 bildiri, 4 sunum ve 4 adet de poster sunumun yapıldığı çalıştayda ayrıca GreenMetric sıralamasına katılmayan üniversitelerin temsilcileri tarafından GreenMetric ağına katılma konusunda istekli olduklarının bir göstergesi olarak ‘UI GreenMetric Ağı Üyelik Belgesi’ imzalandı. İki gün süresince devam eden çalıştay kapsamında Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesinde incelemelerde bulunan katılımcılar için Zonguldak Maden Müzesi ve Gökgöl Mağarasına da gezi düzenledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Jandarmadan kaçamadı
Jandarmadan kaçamadı
Vatandaş bilgilendirilmeli
Vatandaş bilgilendirilmeli