Sorumluluğumuz büyük

Afyonkarahisar Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2019-2020 Eğitim Öğretim Dönemi Sene Başı Rehber Öğretmenler Toplantısı geniş bir katılımla yapıldı

Sorumluluğumuz büyük
Sorumluluğumuz büyük Admin
Bu içerik 615 kez okundu.

Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın'ın yanı sıra Şube Müdürü Muammer Demircan, Afyonkarahisar Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Yılmaz Ülger, ilimiz merkez ve ilçelerinde görev yapan tüm Rehber Öğretmenler katıldı. Rehberlik ve Araştırma Merkezi Konferans Salonu'nda yapılan toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın; "Rehber Öğretmenlerimiz olarak okullarımızda ve kurumlarımızda önemli görevler üstlenmektesiniz. Öğrencilerimizin geleceklerini planlamaları aşamasında yardımcı olmak, olumlu davranışların pekiştirilmesi, olumsuz davranışların gelişimini önleyici tedbirlerin alınması ve gerçekleşen olumsuz olaylar sonrasındaki düzeltmelerin yapılması aşamalarında sizlere büyük görevler düşmekte. Bu sorumluluk gerektiren görevleri icra ederken vicdanlarınızı sorgulayabilmeniz çok önemli”

Sürekli içiçe olalım

Yalçın, “Toplumumuzdaki her bir bireyin olumlu veya olumsuz davranışlarında bizlerin birer dokunuşu olduğunu hiçbir zaman unutmayalım. Sürekli odalarımızda değil öğretmenlerimizle, idarecilerimizle, öğrencilerimizle ve velilerimizle iç içe ortamlarda çalışalım. Öğrencilerimizi tüm kötü bağımlılıklardan uzak tutmak için var gücümüzle hep birlikte mücadele edelim. Okullarımıza gönderdiğimiz eylem planlarının rehber öğretmenlerimizce iyi analiz edilerek uygulanmasında katkınızın büyük olacağını düşünüyoruz. Bizler öğretmeniz eğitimciyiz üstlendiğimiz sorumluluk çok büyük. Biz bunu layıkıyla yapmak zorundayız. Hepinize yapacağınız tüm çalışmalarınızda başarılar diliyorum'' dedi. Gündem maddelerinin görüşülmesiyle devam eden toplantı, soruların cevaplandırılması, dilek ve temennilerin alınmasıyla sona erdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kavga gazinoda bitmedi
Kavga gazinoda bitmedi
Fuhuşa geçit yok
Fuhuşa geçit yok