Türkiye’de ilk

Afyonkarahisar İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından Toplum Yararına Programları (TYP) kapsamında işe alınacak temizlik ve güvenlik görevlilerinin belirlenmesi Türkiye’de ilk defa noter huzurunda dijital kura çekimi ile gerçekleşti. 3 bin 713 kişinin başvurduğu TYP kurasında 385 temizlik ve 168 güvenlik görevlisi belirlendi.

Türkiye’de ilk
Türkiye’de ilk Admin
Bu içerik 629 kez okundu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İŞKUR İl Müdürlüğü arasında yapılan protokol kapsamında ilk, orta ve lise okullarında temizlik ve güvenliği ile ilgili il genelinde bin 35 kişi işbaşı yaptırılacak. Afyonkarahisar merkezinde ise işe alınacak 385 temizlik ve 168 güvenlik görevlisi alımı için 3 bin 713 kişi kura çekimine katıldı. 21 Ekim 2019 tarihinde işe başlayacak temizlik ve güvenlik görevlilerinin belirlenmesi için Kocatepe Spor kompleksi içinde bulunan Tınaztepe Spor Salonunda Afyonkarahisar 6. Noter’i Sevil Çakmak tarafından kura çekimi yapıldı. Kura çekemi ilk kez Türkiye Noterler Birliği’nin dijital kura programı ile gerçekleştirildi. Sisteme tarafından yapılan kura ile 168 asil güvenlik görevlisi ile 60 yedek, 385 asil temizlik görevlisi ile 130 yedek isim belirlendi. Kura çekimlini çok sayıda başvuru sahibi ve aileleri izledi. Kurada ismi çıkan vatandaşlar büyük mutluluk yaşadı.

İŞ BAŞI 21 EKİM'DE

TYP alımları ve kura çekimi ile ilgili bilgiler veren İŞKUR İl Müdürü Ahmet Karakaya, Afyonkarahisar merkezindeki alımların kura ile ilçelerdeki alımların ise mülakat ile yapıldığını belirtti. Karakaya, "Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda görev yapacak 385 temizlik, 168 güvenlik görevlisi alımını kura ile belirliyoruz. Kura çekimi için İŞKUR olarak ilk kez dijital kura çekimi uygulamasını yaptık. Türkiye Noterler Birliği tarafından geliştirilen kura çekimi 6. Noter tarafından gerçekleştirildi. Yaklaşık 4 bin kişi başvuru yaptı. TYP kapsamında işe alınacak kişiler 21 Ekimde iş başı yapacak. 26 Haziran 2019'a kadar çalışma imkanına kavuşacak" dedi. Karakaya, kurada ismi çıkan kişilerin önce İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından SGK ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı üzerinden gelir durumları araştırılacağını, araştırmanın İŞKUR tarafından da kontrol edilerek aile geliri 3 bin 30 liranın üzerinde olanların haklarının iptal edileceğini sözlerine ekledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehit’in ismi ölümsüzleşti
Şehit’in ismi ölümsüzleşti
Sıkıntı yaşanmayacak
Sıkıntı yaşanmayacak