Çalışmaya devam edeceğiz

Afyonkarahisar PTT Başmüdürü Mehmet Örsdemir, “Dünya Posta Gününüz kutlu olsun. Birlik ve beraberlik içerisinde nice 145 yıllara”

Çalışmaya devam edeceğiz
Çalışmaya devam edeceğiz Admin
Bu içerik 1750 kez okundu.

Dünya Posta Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Afyonkarahisar PTT Başmüdürü Mehmet Örsdemir, “Kuruluşundan bu yana 145 yıldır insanlığın en temel ihtiyaçlarından olan haberleşme alanında faaliyetlerini sürdüren Dünya Posta Birliği (Üniversal Posta Union-UPU) sınırları kaldırarak özgür iletişimin kapılarını açmıştır. Tek bir posta ağı üzerinden üyesi olan tüm ülkelerdeki insanların haberleşmesini kolaylaştıran Dünya Posta Birliği, işine az rastlanır yaygınlıktaki bu ağ sayesinde dünya genelinde de bir standartlaşma sağlamaktadır. Haberleşmenin yanı sıra e-ticaret ve dijital ekonomi gibi farklı alanlara yansıyan yenilikçi atılımlarıyla Dünya Posta Birliği, postacılık sektörüne yeni faaliyet alanları ekleyerek küresel ekonomi ve gelişime katma değer sağlamaya devam etmektedir”

Daha iyi bir gelecek için

Örsdemir, “1874’ te ülkemizin de aralarında yer aldığı 22 kurucu ülke ile yolculuğuna başlayan ve haberleşme gibi evrensel bir sorumluluğu Birleşmiş Milletlerin Sürdürülebilir Kalkınma hedefleri temelinde yerine getiren Dünya Posta Birliği, gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde  yürüttüğü bir çok proje ve programla geleneksel hizmetlere getirdiği  farklı bakış açısının yanı sıra posta finans ve teknoloji gibi farklı alanlar arasında bir sinerji oluşturarakdeğişimin öncüsü olmuştur. Bu yılın teması olan “Gelişimi Sunmak” kavramı da UPU’nun yenilikçi vizyonunun göstergesidir. Hiçbir zaman sona ermeyecek yenilikçi bir yaklaşım anlayışını yansıtmakta olan bu temel kuşkusuz ki UPU’nun ve PTT’nin temel motivasyon kaynağıdır. 192 üye ülkesi bulunan Dünya Posta Birliği’nin karar organı niteliğindeki İdari Konsey Başkanlığı da PTT AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Genel Müdürümüz Sayın Kenan Bozgeyik tarafından başarıyla yürütülmekte olup bu eşsiz ağın bir parçası olarak birliğimizin misyon ve ilkeleri doğrultusunda daha iyi bir gelecek için çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz” 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kavga gazinoda bitmedi
Kavga gazinoda bitmedi
Fuhuşa geçit yok
Fuhuşa geçit yok