Beni askere alın

1974 yılında Kıbrıs Barış Harekatının 1. ve 2. çıkartmasına katılan Kıbrıs Gazisi Tahsin Koç (75), Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) terör örgütlerine yönelik Fırat'ın doğusuna düzenleyeceği olası operasyonunda görev almak istediğini belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslendi.

Beni askere alın
Beni askere alın Admin
Bu içerik 459 kez okundu.

Fırat'ın doğusundaki terör örgütlerine düzenlenmesi planlanan olası harekat öncesi hazırlıkları devam ediyor. 1974 yılında Kıbrıs Barış Harekatının 1. ve 2. çıkartmasına gönüllü olarak katılan ve 19 ay bir gün vatani görevini yerine getiren Tahsin Koç, Fırat'ın doğusundaki terör örgütlerine yönelik yapılacak olan 'Barış Pınarı Harekatına' gönüllü olarak katılmak istediğini açıkladı. Kıbrıs gazisi Koç, gazilik gibi onur ve gurur verici bir ünvana sahip olduğunu harekata katılarak bayrak ve vatan için askerlerle birlikte terör örgütlerine yönelik savaşmak istediğini belirtti. Tahsin Koç ve beraberindeki şehit babaları Şube Başkanı Kumartaşlı ile birlikte dernek binasında duvarlarda asılı olan gazi ve şehitlerin fotoğraflarını inceledi.

Beni göreve çağırsınlar

1974 yılındaki Kıbrıs Barış Harekatının 1. ve 2. çıkartmasında görev aldığını söyleyen 75 yaşındaki Kıbrıs Gazisi Tahsin Koç, gazi olduğu içinde çok mutlu olduğunu dile getirdi. Koç, "Barış Pınarı Harekatına katılmak için ben gönüllü olaraktan hazırım ve bu vatana hizmet etmek istiyorum. Benim göreve çağırın. Ne olur bizleri göreve çağırın. Bizlerin elleri silah tutuyor ve bu göreve bizde katılmak istiyoruz gönüllü olaraktan. Bu bayrak için bu vatan için gönüllüyüz. Sayın Reisi Cumhur'um sizlerden çok rica ediyorum; Beni harekata alın. Hiç olmazsa ben askerlerimize çay pişiririm, botlarını boyarım, yataklarını düzeltirim. Ben göreve çağrılmak istiyorum. Bende orada görev yapmak istiyorum" diye konuştu.

Şehit olmaya hazırım

25 Nisan 1994 yılında oğlu Mehmet Sağlam'ın Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde şehit olduğunu söyleyen baba Musa Sağlam (69), Barış Pınarı Harekatına sonuna kadar destek vererek Türk askerinin yanında olduğunu belirtti. Sağlam, "Bu gün de dahil bizi harekata alırlarsa bütün askerlerimiz ile birlikte terör örgütü ile Suriye'de ve nerede olursa olsun savaşmaya hazırız. Her zaman gönüllü olarak yardıma da hazırız" şeklinde konuştu.  2011 yılında Sivas ilçesinde şehit Astsubay İsmail Çınar'ın  babası Mustafa Çınar (59) ise terör örgütlerine yönelik TSK'nın düzenleyeceği harekatın hayırlı olmasını diledi. Çınar şöyle konuştu; "Kınalı kuzularımıza ve Mehmetçiklerimizin ayağına Allah taş değdirmesin. Ülkemize hayırlı olsun. Bir büyüğümüzün dediği gibi; 'Gerekirse biz ABD'nin ortasına karargah kurarız.' Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin. Biz ordumuzun, ülkemizin ve devletimizin yanındayız. Her zaman şehit olmaya hazırız."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kavga gazinoda bitmedi
Kavga gazinoda bitmedi
Fuhuşa geçit yok
Fuhuşa geçit yok